7-letnia Nadia i 5-letnia Nel to dwie ukochane córki Pani Eweliny, pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Obie dotknięte są schorzeniami, które wiążą się z bardzo poważnymi powikłaniami. Pani Ewelina wraz z mężem robią wszystko, by dziewczynki mogły cieszyć się dzieciństwem, a w przyszłości prowadzić samodzielnie życie. Żeby tak się stało potrzebna jest jednak mobilizacja wszystkich ludzi, dla których dobro bliźniego jest najwyższą wartością. Stańmy razem w walce o zdrowie Nadii i Nel, włączając się w zbiórkę charytatywną uruchomioną przez Fundację Grupy PKP.    

Dla rodziców dziecko to największy skarb. Pani Ewelina oraz jej mąż mogą cieszyć się z podwójnego szczęścia, którym są Nadia i Nel. Jednak radość z wychowywania pociech i obserwowania, jak z każdym dniem rosną, rozwijają się i nabywają nowych umiejętności, zmącona jest przez zaburzenia zdrowotne, z którymi zmagają się dziewczynki.

W maju zdiagnozowano u Nadii cukrzycę typu I. Stała się ona ogromnym zagrożeniem dla wzroku naszej podopiecznej, o który jej rodzice walczyli przez ostatnie lata. W wyniku wypadku doznała bowiem urazu, czego skutkiem było wystąpienie zeza, jak również głębokie niedowidzenie jednego oka. Długa rehabilitacja oraz kosztowna operacja pozwoliły na częściowe odzyskanie wzroku. Niestety, postępująca cukrzyca może zniweczyć wszystkie wysiłki.

thumbnail Nadia i Nel

Ratunkiem dla Nadii jest terapia TREG, która zatrzymuje rozwój cukrzycy. Jest ona jednak bardzo droga. Łączny koszt – 330 tys. zł – nie jest refundowany. Dla rodziców dziewczynki to nieosiągalna kwota, szczególnie, że od wielu lat prowadzą oni ciężką i pochłaniającą ogromne sumy walkę o zdrowie drugiej córki – Nel. W wieku 2 lat został u niej zdiagnozowany głęboki autyzm wczesnodziecięcy, z powodu którego nie mówiła, nie reagowała na swoje imię, bała się nowych miejsc i osób. Ponadto przez kilka pierwszych lat życia cierpiała na bezsenność.

Dzięki bardzo intensywnym i kosztownym terapiom córka Pani Eweliny poczyniła duże postępy, co nie zmienia faktu, że nadal wymaga kontynuacji stałego i drogiego leczenia, by w przyszłości mieć szansę na samodzielne funkcjonowanie. Niestety jest dzieckiem, u którego rozwój mowy jest zaburzony do tego stopnia, że potrafi wypowiedzieć niewiele słów, będących zrozumiałymi dla osób spoza jej najbliższego otoczenia. Dlatego w przypadku Nel nauka mowy jest priorytetem, podobnie jak leczenie zaburzeń związanych z autyzmem.

Pomimo wkładu wszystkich oszczędności, koszty leczenia znacznie przerastają możliwości Pani Eweliny i jej męża. Z uwagi na brak środków finansowych musieli zrezygnować z części terapii.

Razem z rodzicami dziewczynek apelujemy i prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, aby włączyli się w akcję pomocy dla Nadii i Nel, które mają w sobie ogromną wolę walki o powrót do zdrowia. Ponownie pokażmy solidarność i moc kolejarskiej rodziny, która wielokrotnie udowodniła, że nie pozostawia samym sobie ludzi będących w trudnej sytuacji życiowej.

Osoby, które zechcą włączyć się w akcję pomocy dla Nadii i Nel, prosimy o wpłaty na numer konta: 38 1320 0019 1649 3010 2000 0007

W tytule przelewu należy wpisać: darowizna na cele statutowe – dla Nadii i Nel

Zbiórka trwa do 30 września.

Fundacja Grupy PKP