3-letni Franio, syn pracownika PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., musi przejść kosztowną operację serca w Stanach Zjednoczonych, aby móc normalnie funkcjonować i cieszyć się dzieciństwem. Fundacja Grupy PKP zorganizowała zbiórkę charytatywną na ten cel. Dzięki Waszemu wsparciu chłopiec będzie miał szansę poddać się zabiegowi dającemu szansę na dalsze życie. Serdecznie dziękujemy!

 U naszego podopiecznego zdiagnozowano stenozę aortalną, czyli zmniejszenie powierzchni ujścia aortalnego. Jest to wada serca, która w efekcie może prowadzić do utraty lewej komory i konieczności operacyjnego stworzenia serca jednokomorowego. Wydolność takiego serca jest bardzo ograniczona i nie pozwala na normalne funkcjonowanie, a w wieku nastoletnim może pojawić się potrzeba przeszczepu. U chłopca przeprowadzono zabieg plastyki balonowej zastawki aortalnej, która nie przyniosła optymalnych efektów. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy życia przeszedł operację hybrydową oraz kilka pobocznych zabiegów. Dzięki tym działaniom Franek funkcjonuje normalnie. Jednak ta sytuacja nie będzie niestety trwała i nadszedł czas, by wykonać kolejny krok.

received 298027932112553

Franio został skonsultowany przez Boston Children’s Hospital. Zespół doktora Pedro J. del Nido zaproponował sposób leczenia, który ma obronić lewą komorę serca i umożliwić życie z sercem dwukomorowym. Pobyt w szpitalu w Bostonie został wyceniony na 260 tys. dolarów, oprócz tego niezbędne będą koszty transportu i dwumiesięcznego pobytu w Bostonie, czyli około 70 tys. złotych.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę poprzez wpłaty i udostępnienie informacji o akcji w mediach społecznościowych. Przekazane przez Was środki pomogą w zorganizowaniu operacji. Pomoc ta jest nieoceniona, znowu okazało się, że kolejarska społeczność jest niczym rodzina, która nie pozostawia swoich bliskich w trudnej sytuacji.

Zarówno Fundacja, jak i rodzice Franka, przekazują wyrazy wdzięczności za otwartość serc oraz troskę o to, by jego dzieciństwo było szczęśliwe i pełne uśmiechu.

Fundacja Grupy PKP