Choroba Parkinsona – taką diagnozę usłyszał od lekarzy Pan Waldemar, były maszynista m.in. PKP CARGO S.A. Wykonywana praca była spełnieniem jego marzeń. Niestety, schorzenie, które go dotknęło, uniemożliwiło mu dalszą realizację zawodowych pasji. Teraz walczy o to, by spełniać się w roli męża, ojca i dziadka. Fundacja Grupy PKP zorganizowała zbiórkę charytatywną na rzecz Pana Waldemara. Dzięki Waszemu zaangażowaniu wzrosły szanse naszego podopiecznego na rozpoczęcie leczenia, dającego mu szansę na dalsze życie. Serdecznie dziękujemy!

W 2010 roku Pan Waldemar usłyszał informację, która rozpoczęła jego dramat. Pojawiły się niedowierzanie, strach, a także próba wyparcia nowej sytuacji. Pan Waldemar konsultował się z innymi specjalistami, mając nadzieję, że wiadomość o chorobie Parkinsona jest pomyłką. Niestety, każdy kolejny lekarz potwierdzał diagnozę.

Schorzenie znacznie nasiliło się w 2020 roku. Możliwości leczenia farmakologicznego powoli się wyczerpują, jednak pojawiła się nadzieja! Pan Waldemar został zakwalifikowany do wszczepienia stymulatora mózgu, który pozwoli na zdecydowanie lepsze funkcjonowanie. Dało to ogromną nadzieję i siły byłemu maszyniście, by nie ustawać na drodze do powstrzymania choroby. Jednak koszt zabiegu wynosi aż 130 tys. zł.

279913626 716016092876564 4183047556575966739 n

Fundacja Grupy PKP nie mogła pozostać obojętna na los kolejarza, dlatego zorganizowała akcję charytatywną, która może pomóc w odzyskaniu zdrowia przez naszego podopiecznego. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę poprzez wpłaty i udostępnienie informacji o akcji w mediach społecznościowych.

Fundacja Grupy PKP