Pan Mariusz, jako pracownik PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem pełnił służbę na kolei. Dziś jest osobą bardzo schorowaną, po amputacji obu nóg. Potrzebuje wsparcia, by móc funkcjonować w trudnych okolicznościach. Nie pozostańmy obojętni na los drugiego człowieka. Fundacja Grupy PKP uruchomiła zbiórkę charytatywną na rzecz kolejarza.

Jeszcze kilka lat temu nasz podopieczny był zupełnie innym człowiekiem, pełnym energii oraz zapału do pracy, którą wykonywał z pasją i zamiłowaniem. Pan Mariusz pochodzi z rodziny o długich tradycjach kolejarskich. Dziadek był kierownikiem pociągu, a w czasach przedwojennych członkiem drużyn konduktorskich. Tata, razem z bratem, przez wiele lat pracowali jako maszyniści. Pan Mariusz był zatrudniony na stanowisku dyżurnego ruchu. Nic nie zapowiadało tego, że będzie musiał pożegnać się z pracą, która dawała mu tak wiele satysfakcji.

Wszystko zaczęło się niepozornie – od anginy. Niestety, w wyniku powikłań doszło do zapalenia mięśnia sercowego, czego następstwem jest przewlekła niewydolność serca. Natomiast w wyniku zaawansowanej cukrzycy konieczna była amputacja obu nóg na wysokości kolan. Po tym, gdy po wykonanym zabiegu Pan Mariusz wrócił do domu, zaczął tracić czucie od pasa w dół. Ponownie udał się do szpitala, gdzie stwierdzono pęknięty krąg kręgosłupa.

facebook pion 640x960 01 kopianowe

Pan Mariusz mógł albo się załamać i poddać, albo walczyć o życie, które mu zostało. Postanowił walczyć. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Dodatkowo stwierdzono u niego miażdżycę oraz zmiany zwyrodnieniowe w stawach. Wymaga opieki i pomocy innych osób. Żeby zapewnić odpowiednie wsparcie, z pracy zwolniła się żona, która każdego dnia robi wszystko, by ulżyć mężowi w bólu.

Intensywna rehabilitacja dała świetne rezultaty, na tyle świetne, że Pan Mariusz jest w stanie poruszać się na wózku sam. Codzienne funkcjonowanie usprawnia podnośnik windowy, którego montaż był możliwy dzięki wsparciu życzliwych ludzi. Ze względu na to, że mieszkanie naszego podopiecznego znajduje się na pierwszym piętrze i nie było przystosowane dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, brak windy ograniczał możliwości kontaktu ze światem zewnętrznym. Przeszkodą nie do pokonania były także kręte i wąskie schody.

Dlatego montaż podnośnika w znacznym stopniu ułatwił Panu Mariuszowi poruszanie się. Teraz jego marzeniem jest poszerzenie drzwi balkonowych w celu łatwiejszego wyjazdu wózkiem inwalidzkim w kierunku windy.

Zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogą wesprzeć naszego podopiecznego. Pokażmy swoją solidarną postawę i dołączmy do zbiórki uruchomionej przez Fundację Grupy PKP! W ten sposób pomożemy Panu Mariuszowi w jego trudnej sytuacji życiowej. Wpłat można dokonywać na rachunek bankowy: 27 1320 0019 1649 3010 2000 0011 z dopiskiem darowizna na cele statutowe – dla Mariusza Łachuta.

Zbiórka będzie prowadzona do 8 lipca.

-----------------------

Regulamin zbiórek na konto Fundacji Grupy PKP znajduje się na stronie www.fundacjapkp.pl, w zakładce "Pliki do pobrania".

Fundacja Grupy PKP