Za sprawą darczyńców, którzy dołączyli do naszej zbiórki charytatywnej, Pan Mariusz, były pracownik PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., będzie miał szansę na sprawniejsze poruszanie się na wózku inwalidzkim. Dziękujemy serdecznie za otwartość serca i wsparcie okazane członkowi kolejarskiej rodziny!

Pan Mariusz przez wiele lat był zatrudniony na stanowisku dyżurnego ruchu. W ten sposób kontynuował rodzinne tradycje kolejarskie. Praca była jego pasją, wykonywał ją z wielkim oddaniem i zaangażowaniem. Niestety, w wyniku komplikacji zdrowotnych nasz podopieczny musi się dziś poruszać na wózku inwalidzkim.

 Kopia facebook pion 640x960 01 kopia

Pokazując ogromny hart ducha, Pan Mariusz walczy o powrót do jak najlepszej sprawności. W tej drodze wspiera go żona, która, chcąc zapewnić odpowiednią opiekę dla męża, zrezygnowała z pracy.

Niestety, mieszkanie Pana Mariusza nie jest dostosowane do potrzeb osoby z niepełnosprawnością, a to utrudnia naszemu podopiecznemu codzienne funkcjonowanie. Jednak sytuacja ta powoli ulega poprawie. Dzięki wsparciu życzliwych ludzi możliwy okazał się montaż podnośnika windowego i tym samym Pan Mariusz nie musi codziennie mierzyć się z krętymi i wąskimi schodami, natomiast środki zgromadzone podczas zakończonej właśnie zbiórki, pozwolą na poszerzenie drzwi balkonowych.

Wykonanie odpowiednich prac remontowych nie byłoby możliwe bez wsparcia osób, które zechciały włączyć się w naszą akcję charytatywną poprzez wpłaty oraz udostępnienie informacji o zbiórce w mediach społecznościowych. W imieniu Pana Mariusza raz jeszcze serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!

Fundacja Grupy PKP