Myślisz o tym, by wzmocnić swoje ciało i poprawić kondycję? Szukasz sposobu, dzięki któremu poczujesz się bardziej zrelaksowany i rozluźniony? A może chciałbyś zyskać wysportowaną sylwetkę? Jeśli tak, to wystarczą trzy rzeczy: dobre buty, wygodny strój i nieco chęci. Tylko tyle potrzeba, by biegać. Nie wiesz jak zacząć? Dołącz do treningów biegowych dla pracowników spółek z Grupy PKP!

"W zdrowym ciele, zdrowy duch" – głosi znane powiedzenie. A co może przysłużyć się wspomnianemu zdrowiu? Oczywiście aktywność fizyczna, której brak negatywnie wpływa na formę zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Dlatego nawet niewielka dawka ruchu znacząco poprawia stan naszego organizmu. W jaki sposób można to osiągnąć? Między innymi poprzez bieganie.

– Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego warto zacząć trenować, to odpowiedź jest prosta. Poprawisz kondycję, zgubisz zbędne kilogramy, poznasz nowych ludzi i pokonasz swoje słabości. Biegania nie trzeba się uczyć. Wystarczy, że wyjdziesz z domu i pojawisz się na naszym treningu – zachęca Michał Wasiak z Biura Projektów Deweloperskich i Mieszkaniowych PKP S.A., a także uczestnik wielu imprez dla biegaczy, który poprowadzi treningi.

Rozpocznij dzień biegająco

Od 9 sierpnia, w każdy kolejny wtorek o godz. 6.45, zapraszamy na 40-minutowy trening biegowy, który będzie rozpoczynał się od 5-minutowej rozgrzewki. Miejscem zbiórki uczestników będzie centralna część Parku Zachodniego (przy okrągłym podeście). Dystans trasy biegu zaplanowano na 750 m. Liczba okrążeń i tempo dowolne, liczy się dobra zabawa i zdrowe rozpoczęcie dnia⯑   

Jak będzie wyglądała trasa treningu? Zapraszamy do zapoznania się z poniższą mapką.

Przechwytywanie 2

Jak wiadomo, trening biegowy związany jest z wysiłkiem fizycznym. Każdy z nas zna swój stan zdrowia i w związku z tym, decydując się na udział w treningach, robi to na własną odpowiedzialność.

Fundacja Grupy PKP