Zbliża się 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji zapraszamy na współorganizowany przez Fundację Grupy PKP oraz Fundację Polska360 webinar, w którym red. Anna Popek będzie rozmawiała z dr. Rafałem Zgorzelskim, Członkiem Zarządu PKP S.A., m.in. o bohaterskiej postawie polskich kolejarzy w pierwszych godzinach niemieckiej napaści na nasz kraj.

W 1939 r. polscy kolejarze, na granicy z Wolnym Miastem Gdańskiem, doświadczali rozmaitych trudności w codziennej pracy. Nie wiedzieli, że 1 września 1939 r. będą w czasie swej służby uczestnikami ważnych wydarzeń historycznych.

Przedstawiciele PKP S.A., Fundacji Grupy PKP i lokalnych władz samorządowych, jak co roku, 1 września wezmą udział w uroczystościach w Szymankowie i Tczewie. W związku z rocznicowymi obchodami red. Anna Popek zaprasza Państwa na webinar, który odbędzie się 22 sierpnia o godz. 18.00. Gościem będzie dr Rafał Zgorzelski, Członek Zarządu PKP S.A., który opowie o rocznicowych obchodach i pamięci polskich kolejarzy o bohaterskich czynach swoich kolegów sprzed 83 lat.

plansza webinar Faceebook

Zapraszamy do udziału w webinarze. Transmisja odbędzie się na facebookowym profilu Fundacji Polska360: facebook.com/Polska360.org

Fundacja Grupy PKP