Niemal 600 uczestników wzięło udział w pikniku, który odbył się na placu przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Kurdwanowie. Spotkanie było przystankiem na trasie 21. Rodzinnego Rajdu Rowerowego im. Anny i Tadeusza Krawczyków po Ziemi Sochaczewskiej. Partnerem wydarzenia była Fundacja Grupy PKP, która przy okazji pikniku zaprezentowała nowego członka swojego zespołu.  

Rajd Rowerowy im. Anny i Tadeusza Krawczyków na stałe wpisał się już do kalendarza imprez miłośników aktywnego trybu życia i ruchu na świeżym powietrzu. Celem organizatorów jest upowszechnianie rodzinnej turystyki rowerowej oraz propagowanie idei ochrony środowiska. Założenia te pokrywają się z działalnością Fundacji Grupy PKP, która oprócz pełnienia roli partnera rajdu, włączyła się również w przygotowanie pikniku, stanowiącego przystanek na trasie przejazdu.

305024323 5137829916344860 3988981531505483683 n

Fot. Paweł Krasucki

– Bez wątpienia organizacja rajdu jest świetnym pomysłem na aktywne spędzenie czasu w gronie osób, które na bagażnik swojego roweru zabierają uśmiech, serdeczność i pozytywne nastawienie. Realizując nasze cele statutowe, dotyczące ochrony i promocji zdrowia, postanowiliśmy przyłączyć się do tej inicjatywy. Wyrazy uznania kieruję do Pana Ministra Macieja Małeckiego, współorganizatora rajdu. Dziękuję także pozostałym partnerom wydarzenia – Straży Ochrony Kolei oraz Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego – za to, ze wspólnie mogliśmy uatrakcyjnić piknik dla uczestników przejazdu – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP, która również wzięła udział w rajdzie.

Rower łączy pokolenia   

Dziadkowie, rodzice, dzieci – w rajdzie rowerowym wzięły udział całe rodziny. Tradycyjnym punktem programu jest piknik, który każdego roku odbywa się w innej miejscowości, co dla rowerzystów jest doskonałą okazją do tego, by jeszcze lepiej poznać walory urokliwych wsi i miasteczek ziemi sochaczewskiej. To również moment, gdy mogą odpocząć i wziąć udział w przygotowanych przez organizatorów atrakcjach.

DSC 6296

W tym roku rowerowa kawalkada zawitała na błonia Parafii Przemienienia Pańskiego w Kurdwanowie, której ozdobą jest XVII-wieczny drewniany kościół. Na uczestników rajdu czekali m.in. przedstawiciele Fundacji Grupy PKP, Straży Ochrony Kolei oraz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Piknik był świetną okazją do popularyzacji tematyki poświęconej bezpieczeństwu.   

DSC 6327

Debiut Beniego

Przy specjalnie przygotowanych stoiskach goście, którzy przybyli do Kurdwanowa, mieli szansę, by zapoznać się z zasadami działania instytucji odpowiadających za bezpieczeństwo w ruchu kolejowo-drogowym. Przedstawiciele Fundacji Grupy PKP podpowiadali i przypominali, na co zwracać uwagę, by uniknąć groźnych sytuacji. Najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie plastycznym przygotowanym przez Fundację, w którym nagrodami były atrakcyjne upominki. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła postać Beniego, sympatycznego stworka znanego z wydanej przez Fundację książeczki edukacyjnej "Beni uczy bezpieczeństwa". W Kurdwanowie po raz pierwszy wziął on udział w imprezie plenerowej, podczas której zabawiał uczestników i pozował do wspólnych zdjęć.

1b

DSC 6475

DSC 6516

DSC 6587

Swój atrakcje przygotowała też Główna Inspekcja Transportu Drogowego, która zaprezentowała nieoznakowany samochód do pomiaru prędkości, a także radiowóz do kontroli opłat e-TOLL. Natomiast funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei dokonali pokazu tresury psów, a także udostępnili nie tylko do obejrzenia, ale do przymierzenia, ekwipunek składający się na ich umundurowanie. Chętnie odpowiadali również na zadawane pytania dotyczące pełnionej przez siebie służby.

DSC 6430

DSC 6464

DSC 6388

Fundacja Grupy PKP