Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa i Wrocław – to właśnie w tych miastach przez cały październik, w ramach akcji zorganizowanej przez Fundację Grupy PKP oraz Polskie Koleje Państwowe S.A., pracownicy PKP S.A. oddawali nieprzydatne biustonosze. Cel? Wsparcie kobiet walczących z nowotworem piersi. Efekt? Zdumiewający! Razem zebraliśmy ponad 20 kg staników!

Akcja "Oddaj stanik – dołącz do Bohaterek!" w wyjątkowy sposób pokazała, że miejscem niepotrzebnej bielizny nie musi być kosz na śmieci. Dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji Grupy PKP i PKP S.A. wysłużone już biustonosze były zbierane do specjalnych kartonów oklejonych różowym papierem. Na początku listopada ich zawartość została przekazana do wybranych sklepów/salonów brafittingowych, skąd trafiły do firmy recyklingowej. Środki pozyskane z przetworzenia biustonoszy zostaną przeznaczone na wsparcie kobiet zmagających się z nowotworem piersi.

Dzikujemy e doczylicie do BohaterekDlaczego akcję zorganizowano akurat w październiku? Jest to bowiem okres uznawany za miesiąc świadomości raka piersi. W tym czasie podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem nowotworów piersi. 15 października przypada też Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

Wspaniała mobilizacja i okazana solidarność to sukces i zwycięstwo wszystkich, którzy dołączyli do akcji. Poprzez prosty gest wsparliśmy panie zmagające się z niebezpiecznym i podstępnym przeciwnikiem. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie, życzliwość, a także pomoc tym, którzy na nią czekają. 

Środki finansowe pozyskane z recyklingu zebranych biustonoszy zostaną przekazane stowarzyszeniu Polskie Amazonki Ruch Społeczny i Fundacji Wsparcie na Starcie, pomagającym kobietom zmagającym się z nowotworem piersi.

Fundacja Grupy PKP