4 i 5 listopada w Częstochowie odbędzie się, już po raz 40., Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy, w tym roku pod hasłem „Mocni świadectwem wiary”. Nie zabraknie modlitwy, konferencji, nabożeństw i czuwania przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Tegoroczne spotkanie to podwójny jubileusz – kolejarze będą świętować 40 lat pielgrzymowania do tronu Matki Bożej, a także dziękować Panu Bogu w 40. Rocznicę pielgrzymki świętego Jana Pawła II do Polski.

Spotkanie kolejarzy w Częstochowie rozpocznie się w sobotę, 4 listopada o godz. 18:00 w Bazylice Jasnogórskiej. Kulminacyjnym momentem pierwszego dnia będzie Apel Jasnogórski o godz. 21:00, a następnie Msza Święta i czuwanie przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

W niedzielę 5 listopada o godzinie 11:00 uroczystej Sumie przewodniczyć będzie ordynariusz rzeszowski, biskup Jan Wątroba. Podczas Eucharystii odbędzie się także poświęcenie sztandarów i Akt zawierzenia kolejarskich rodzin.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków społeczności kolejarskiej do wspólnej modlitwy i spotkania na Jasnej Górze. Szczegółowy plan i dodatkowe informacje na plakacie poniżej.

Fundacja Grupy PKP