Jako Fundacja Grupy PKP staramy się pamiętać o tych, którym pomagamy. Dlatego ponawiamy zbiórkę funduszy dla pana Mariusza, byłego kolejarza, który potrzebuje wsparcia w nierównej walce z chorobą.

Wiele osób pamięta go jako uśmiechniętego mężczyznę, który w każdej chwili był gotowy, by nieść pomoc innym. Pasjonat kolei, co nie powinno dziwić, ponieważ kolejarska krew w jego żyłach płynie od pokoleń – dziadek był kierownikiem pociągu, a tata i brat przez wiele lat pracowali jako maszyniści. Nasz podopieczny, pracownik PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. był natomiast zatrudniony na stanowisku dyżurnego ruchu, a praca ta dawała mu wiele radości i satysfakcji. Nikt nie spodziewał się, że choroba wszystko zmieni.

Kopia facebook pion 640x960 01 kopia 620827 px

 

Zaczęło się niewinnie – angina. Choroba niepozorna, ale podstępna i mogąca prowadzić do wielu powikłań. Tak właśnie zdarzyło się w przypadku pana Mariusza. W wyniku komplikacji doszło do zapalenia mięśnia sercowego, które doprowadziło do niewydolności serca. Dodatkowo zaawansowana cukrzyca nie pozwalała wrócić do zdrowia i w konsekwencji konieczna była amputacja obu nóg na wysokości kolan. Tu jednak historia się nie kończy. Gdy tylko nasz podopieczny wrócił do domu, okazało się, że traci czucie od pasa w dół. Ponownie udał się do szpitala, gdzie stwierdzono pęknięcie kręgu kręgosłupa. Obecnie pan Mariusz porusza się na wózku inwalidzkim, a do listy jego chorób doszła miażdżyca i zmiany zwyrodnieniowe stawów. Mężczyzna wymaga opieki, którą stara się zapewnić mu żona.

Mimo licznych przeciwności, nasz podopieczny się nie poddaje. Aby móc być jak najbardziej samodzielnym inwestuje w kolejne urządzenia ułatwiające mu poruszanie się. 

Zwracamy się z prośbą do całej rodziny kolejarskiej – pokażmy solidarność i wesprzyjmy pana Mariusza. Jego marzeniem jest coś, co większość z nas ma z natury, a o czym tak często zapominamy, czyli zdolność do swobodnego poruszania się. Zachęcamy do dołączenia do zbiórki uruchomionej przez Fundację Grupy PKP. W ten sposób pomożemy panu Mariuszowi w jego trudnej sytuacji życiowej.

Wpłat można dokonywać na rachunek bankowy: 38 1320 0019 1649 3010 2000 0007 z dopiskiem „darowizna na cele statutowe – dla p. Mariusza”.

Zbiórka będzie prowadzona do 11 grudnia.

Regulamin zbiórek na konto Fundacji Grupy PKP znajduje się na stronie www.fundacjapkp.pl, w zakładce "Pliki do pobrania".

Fundacja Grupy PKP