Twoja Kolej na zawodowy sukces!

Myślisz o dołączeniu do naszej firmy, ale chcesz dowiedzieć się więcej na temat rekrutacji? Przeczytaj poniższe kroki i dowiedz się, jak wygląda każdy z etapów procesu.

Krok 1

W pierwszym kroku znajdź w zakładce Oferty pracy interesujące Ciebie ogłoszenie. Uważnie je przeczytaj i upewnij się, czy stanowisko, o które chcesz się ubiegać, odpowiada Twojemu profilowi zainteresowań oraz czy Ty jako kandydat spełniasz wymagania postawione w ogłoszeniu. Następnie przygotuj i prześlij swoje dokumenty aplikacyjne zgodnie ze wskazanym w ogłoszeniu terminem pamiętając o dołączeniu do dokumentów klauzuli o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych zgodnie ze wzorem przedstawionym w ogłoszeniu.
Nadesłana przez Ciebie aplikacja zostanie przez nas oceniona pod kątem wcześniej zdefiniowanych wymagań związanych z danym stanowiskiem pracy. W Twojej aplikacji przeanalizujemy szczegółowo informacje związane z wykształceniem, doświadczeniem oraz osiągnięciami zawodowymi. Jeśli Twoja aplikacja zostanie oceniona pozytywnie, otrzymasz zaproszenie do udziału w kolejnym etapie procesu rekrutacji. Podczas tego etapu kontaktujemy się wyłącznie z wybranymi przez nas kandydatami.

 
Krok 2

W wyznaczonym terminie zostaniesz zaproszony na spotkanie rekrutacyjne.
Może się zdarzyć, że rozmowa zostanie poprzedzona krótkim wywiadem telefonicznym. Wówczas ustalimy z Tobą datę takiej rozmowy.
Spotkanie rekrutacyjne prowadzone jest zazwyczaj przez pracownika Biura Spraw Pracowniczych we współpracy z potencjalnym przyszłym przełożonym. Rozmowa ta będzie okazją do uzupełnienia informacji zawartych w Twojej aplikacji. Z drugiej strony spotkanie to pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o samym stanowisku oraz związanych z nim zadaniach i obowiązkach. Na spotkaniu przedstawimy Ci także warunki zatrudnienia w naszej organizacji.
Pamiętaj, że spotkanie z nami, to także możliwość dla Ciebie pozyskania więcej informacji o naszej firmie. Nie obawiaj się zadawać pytań.
Niezależnie od rezultatu rozmowy, otrzymasz od nas informację zwrotną w terminie podanym podczas spotkania.
W niektórych przypadkach możemy zaprosić Cię na kolejne spotkanie, a także poprosić o przygotowanie prezentacji lub rozwiązanie konkretnego zadania. Drugie spotkanie może mieć również charakter sesji Assessment Center. Za każdym razem zostaniesz o tym wcześniej poinformowany.

 
Krok 3

Na tym etapie dokonamy podsumowania informacji zawartych w Twojej aplikacji, wyniku spotkań rekrutacyjnych oraz ewentualnych zadań dodatkowych. Oceny potencjału kompetencyjnego oraz posiadanych kwalifikacji i doświadczenia dokonamy w odniesieniu do wcześniej zdefiniowanych kryteriów rekrutacyjnych. Na tej podstawie podjęta zostanie decyzja, czy to właśnie Ty jesteś kandydatem, którego poszukujemy i tym samym, czy będziemy mogli złożyć Ci ofertę pracy. Podczas ostatniego spotkania rekrutacyjnego poinformujemy Cię, w jakim terminie możesz spodziewać się wyniku rekrutacji.

 
Krok 4

W podanym wcześniej terminie otrzymasz od nas informację zwrotną na temat rezultatu procesu rekrutacji, w którym uczestniczyłeś.
Jeżeli okaże się, że Twoje oczekiwania spotkały się z naszymi to…gratulacje! Twoja oferta została przyjęta! Na tym etapie przedstawimy Tobie szczegóły związane z procesem zatrudnienia.
Jeżeli okazało się, że nie przeszedłeś procesu pomyślnie, zapraszamy do aplikowania na nasze inne zgodne z Twoimi kwalifikacjami i doświadczeniem oferty pracy.
Na każdym z czterech powyżej opisanych etapów, informacji udzieli Ci Wydział Rekrutacji w Biurze Spraw Pracowniczych.

 

I na koniec…
W powyższych krokach przedstawiliśmy Ci proces rekrutacji w PKP S.A., jednak z uwagi na fakt, iż każde stanowisko, w zależności od swojej specyfiki, determinuje odmienne wymagania, poszczególne procesy rekrutacji mogą się między sobą nieznacznie różnić. Jeżeli okaże się, że dany proces przebiegał będzie w odmiennym trybie, poinformujemy Cię o tym już na samym jego początku.
Życzymy powodzenia!

Aktualne oferty pracy znajdziesz w naszej zakładce Kariera, w wyszukiwarce ofert pracy.