9 maja br. odbędą się warsztaty kreatywne dotyczące planowanej przebudowy dworca na stacji Szczecin Dąbie. Modernizacja dworca w Dąbiu jest częścią realizowanego przez PKP S.A. Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, w ramach którego przebudowanych i wybudowanych od podstaw zostanie łącznie około 200 dworców kolejowych w całym kraju. Więcej informacji o warsztatach można znaleźć poniżej oraz w załączonym komunikacie prasowym.

Warsztaty kreatywne to pierwszy etap konsultacji społecznych, realizowany jeszcze przed przystąpieniem do prac projektowych. Podczas spotkań określone zostają ramy funkcjonalno-użytkowe inwestycji, a warsztaty prowadzone są w taki sposób, aby uczestnicy mogli swobodnie przedstawić swoje oczekiwania i uwagi. Dzięki takim spotkaniom uczestnicy warsztatów mogą określić, jak ich zdaniem powinna być zorganizowana przestrzeń w budynku dworca oraz jego najbliższe otoczenie. Na spotkanie zapraszani są wszyscy zainteresowani przyszłością dworca: pasażerowie, przedstawiciele lokalnych społeczności i organizacji pozarządowych oraz władz samorządowych.

Podczas spotkania PKP S.A. będzie reprezentowana m.in. przez osoby bezpośrednio odpowiedzialne za projektowanie i realizację inwestycji. Spotkanie w formie warsztatów kreatywnych, wzorowanych na metodologii urbanistycznej, będzie miało charakter otwarty.

Warsztaty odbędą się 9 maja br. o godzinie 16.30 w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie (ul. Wały Chrobrego 4, sala nr 1).

Ze względów organizacyjnych chęć udziału w spotkaniu należy zgłosić na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wiadomości wpisując: warsztaty i nazwę dworca. W treści maila należy podać imię i nazwisko oraz aktualny adres mailowy (konieczny do dalszej komunikacji).