17 grudnia br. odbędą się warsztaty kreatywne dotyczące planowanej przebudowy dworca kolejowego w Grudziądzu. Przedsięwzięcie jest częścią realizowanego przez PKP S.A. Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, w ramach którego zmodernizowanych i wybudowanych od podstaw zostanie łącznie około 200 dworców kolejowych w całym kraju. Dzięki uprzejmości przedstawicieli Urzędu Miejskiego warsztaty odbędą się w bardzo dogodnej lokalizacji – w grudziądzkim ratuszu. Więcej informacji o warsztatach znajduje się poniżej oraz w załączonym komunikacje prasowym.

Warsztaty kreatywne to pierwszy etap konsultacji społecznych, realizowany jeszcze przed przystąpieniem do prac projektowych. Podczas spotkań określone zostają ramy funkcjonalno-użytkowe inwestycji, a warsztaty prowadzone są w taki sposób, aby uczestnicy mogli swobodnie przedstawić swoje oczekiwania i uwagi. Dzięki takim spotkaniom uczestnicy warsztatów mogą określić, jak ich zdaniem powinna być zorganizowana przestrzeń w budynku dworca oraz jego najbliższe otoczenie. Na spotkanie zapraszani są wszyscy zainteresowani przyszłością dworca: pasażerowie, przedstawiciele lokalnych społeczności i organizacji pozarządowych oraz władz samorządowych.

Jako że przez Grudziądz ma przebiegać najszybsza linia kolejowa łączącą Trójmiasto z innymi częściami kraju, jedna z tzw. „szprych” projektowanych w ramach Programu Kolejowego CPK, w spotkaniu wezmą udział także przedstawiciele spółki Centralny Port Komunikacyjny. Podczas spotkania PKP S.A. będzie reprezentowana m.in. przez osoby bezpośrednio odpowiedzialne za projektowanie i realizację inwestycji. Spotkanie w formie warsztatów kreatywnych, wzorowanych na metodologii urbanistycznej, będzie miało charakter otwarty.

Warsztaty odbędą się 17 grudnia 2019 r. o godz. 16:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Grudziądzu przy ul. Ratuszowej 1 (sala 301).

Ze względów organizacyjnych chęć udziału w spotkaniu należy zgłosić na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wiadomości wpisując: warsztaty i nazwę dworca. W treści maila należy podać imię i nazwisko oraz aktualny adres mailowy (konieczny do dalszej komunikacji).