Państwowe S.A. wystawiły na sprzedaż w przetargu ponad hektarową działkę przy dworcu Wrocław Główny od strony ulicy Suchej. Cena wywoławcza to nieco ponad 15 milionów złotych.

Polskie Koleje Państwowe S.A. wystawiły na sprzedaż w przetargu ponad hektarową działkę przy dworcu Wrocław Główny od strony ulicy Suchej. Cena wywoławcza to nieco ponad 15 milionów złotych.

Nieruchomość jest położona w niezwykle atrakcyjnej i przeżywającej boom inwestycyjny okolicy, zlokalizowanej niedaleko centrum Wrocławia. Dobrze skomunikowanej z miastem i regionem. W pobliżu nieruchomości znajduje się dworzec Wrocław Główny, z którego rocznie korzysta około czternaście milionów pasażerów. Atutem jest bliskość dworca PKS, a także węzła przesiadkowego komunikacji miejskiej przy skrzyżowaniu ulic Suchej, Borowskiej i Stawowej. Stymuluje to stały dopływ klientów indywidualnych i olbrzymie zainteresowanie firm, które z całą pewnością będą chciały ulokować biznes w tak dynamicznie rozwijającym się i aktywnym rejonie Wrocławia.

Nieruchomość wystawiona na sprzedaż to łącznie 1,26 hektara powierzchni. Teren jest objęty miejscowym planem, który przewiduje powstanie nowoczesnej przestrzeni o charakterze centrotwórczym, która łączy funkcje handlowo-usługową, biurową i hotelową. Dla nieruchomości opracowano koncepcję zagospodarowania, w ramach której wzdłuż ulicy Suchej miałyby powstać budynki o funkcji handlowo-usługowej, a w narożniku przy zbiegu ulic Suchej i Borowskiej hotel. 

Cena wywoławcza za tą nieruchomość to 15,25 miliona złotych. Przetarg na jej sprzedaż odbędzie się 20 września.