Ponad 4 tys. osób powitało wczoraj (12 sierpnia 2013r.) pierwszy z 20 zakupionych pociągów Pendolino.

Ponad 4 tys. osób powitało wczoraj (12 sierpnia 2013r.) pierwszy z 20 zakupionych pociągów Pendolino.

Nowoczesny skład zespołowy w samo południe wjechał na peron 3. wrocławskiego Dworca Głównego. Tam czekała na niego zgromadzona publiczność oraz władze spółek Grupy PKP, przedstawiciele władz centralnych i samorządowych. Wszystkim towarzyszyła duża grupa mediów.

Do oglądania udostępniono 2 wagony oraz kabinę maszynisty. Po raz pierwszy zainteresowani mogli obejrzeć komfortowe wnętrza klasy 1 i 2, w jakich od grudnia 2014 roku, podróżowali będą pasażerowie PKP Intercity.

Poza peronem 3, na którym miała miejsce prezentacja, cały wrocławski dworzec opanowały srebrno – niebieskie barwy nowego w jakie pomalowany jest pociąg. Przed dworcem zainstalowano telebim, na ekranie którego można było śledzić prezentację na peronie. Na terenie dworca zlokalizowano interaktywne kioski oraz ekrany. W hali głównej zlokalizowana była strefa najmłodszych miłośników polskiego Pendolino. Przed wejściem na peron 3 można było wykonać pamiątkowe zdjęcie, a poza standardowymi komunikatami, z megafonów płynęły informacje o EIC Premium. 

Ze względu na dużą liczbę chętnych zwiedzanie, które planowo miało zakończyć się o 14.00,  przedłużono do godz. 15.30.

Po pokazie dla pasażerów, skład zespołowy EIC Premium wyruszył na tor doświadczalny Instytutu Naukowo - Badawczego Kolejnictwa do Żmigrodu, gdzie będzie przechodził badania homologacyjne.

Kolejna okazja do zwiedzenia Pendolino pojawi się już wkrótce – pociąg kategorii Express InterCity Premium będzie można obejrzeć na Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO, które odbędą się  od 24 do 27 września w Gdańsku.