Dodatkowe wagony na najpopularniejszych trasach turystycznych oraz wzmocniony system informowania podróżnych – to przygotowanie PKP Intercity do długiego weekendu.

Dodatkowe wagony na najpopularniejszych trasach turystycznych oraz wzmocniony system informowania podróżnych – to przygotowanie PKP Intercity do długiego weekendu.

W związku z długim weekendem PKP Intercity zwiększa liczbę miejsc w pociągach kursujących do i z popularnych miejscowości turystycznych. 283 wagony dołączone zostaną do pociągów, które w systemie przedsprzedaży cieszą się największym zainteresowaniem podróżnych. Więcej podróżnych zabierze np. pociąg TLK Zefir jadący z Krakowa do Kołobrzegu, EIC Tatry do Zakopanego czy TLK Stanisław Wysocki kursujący z Warszawy do Katowic. Dodatkowymi wagonami wzmocnionych zostanie 191 pociągów.

Osoby, które jeszcze nie kupiły biletów, frekwencję w pociągach mogą sprawdzać na stronie www.intercity.pl, Pociągi – prognoza frekwencji.

By ułatwić pasażerom podróżowanie w środę 14 sierpnia i w niedzielę 18 sierpnia na 23 najczęściej odwiedzanych dworcach pojawi się dodatkowa informacja PKP Intercity. 140 mobilnych informatorów będzie służyło pomocą w odnalezieniu peronu czy drogi do kasy nie tylko na największych dworcach w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu, ale także w Międzyzdrojach, Kołobrzegu, we Władysławowie i na Helu. W sumie pasażerowie spotkają mobilnych informatorów na 23 dworcach.

Miły akcent czeka najmłodszych pasażerów, którzy będą podróżowali w czwartek 15 sierpnia pociągiem Jantar z Warszawy na Hel. W prezencie od PKP Intercity otrzymają zestaw zabawek do piasku. 

Zachęcamy pasażerów do planowania podróży. Dzięki temu można w pełni skorzystać z naszej oferty, w której m.in. atrakcyjnymi rabatami premiujemy wcześniejszy zakup biletów - podsumowuje Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Od czerwca do września PKP Intercity uruchamia dodatkowe, sezonowe pociągi m.in. do Kołobrzegu, na Hel, czy do Wisły i Zakopanego. Jest ich w sumie 69, w tym 9 EIC oraz 60 TLK. W komunikacji krajowej od czerwca funkcjonują dwie kategorie pociągów: Express InterCity (EIC) oraz Twoje Linie Kolejowe (TLK). Dotychczasowe Expressy (Ex) oraz pociągi EuroCity (EC) zostały włączone do kategorii EIC. Poza dworcami, informacje o rozkładzie jazdy dostępne są w Internecie (www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl) oraz pod numerem infolinii 19 757.