Grupa PKP postanowiła oficjalnie przyłączyć się do międzynarodowego ruchu BOOKCROSSING.

Grupa PKP postanowiła oficjalnie przyłączyć się do międzynarodowego ruchu BOOKCROSSING. Akcja pn. „Książka w podróży” zorganizowana została wspólnie z Fundacją Bookcrossing.pl . Oficjalne otwarcie półki bookcrossingowej  nastąpi 19.08.2013 r. na Dworcu Centralnym w Warszawie o godz. 12.00. Serdecznie Państwa zapraszamy! Udział w wydarzeniu zapowiedzieli:

Jacek Dehnel - autor książek poetyckich, powieści i opowiadań m.in. Rynek w Smyrnie, Lala, Fotoplastikon, Balzakiana. Laureat wielu nagród:  Nagrody Kościelskich, Śląskiego Wawrzynu Literackiego, laureat Paszportu Polityki za rok 2006 w kategorii literatura , nominowany do Nagrody Nike za powieść Balzakiana w  2009 roku;

Małgorzata Karolina Piekarska - dziennikarka prasowa i telewizyjna, pisarka,  zwolenniczka i entuzjastka  idei bookcrossingu. Kobieta wielu zainteresowań i pasji, autorka popularnych książek dla dzieci i młodzieży: m.in. Tropiciele, Dzika, Wzrockowisko, Klasa pani Czajki, LO-teria, Dziewiętnastoletni marynarz (książka dokumentalna);

Anna Janko - polska poetka, pisarka, felietonistka, krytyk literacki. Nominowana  do Nagrody Nike 2013. W tym roku znalazła się na liście 20 nominowanych książek z "Pasją według św.Hanki".Współpracuje  ze "Zwierciadłem". Jest członkiem PEN-clubu i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Wielokrotnie nagradzana i nominowana do nagród literackich. Za  "Dziewczynę z zapałkami " nominowano ją do Nagrody Mediów Cogito oraz Europejskiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. 

Wymienione powyżej osoby przeczytają podróżnym fragmenty swoich książek.

Na 7 dworcach powstaną półki bookcrossingowe, które znajdować się będą w Nowych Biurach  Dworca: Warszawa Centralna i Wschodnia, Wrocław Główny, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Katowice, Poznań Główny. Każdy, podróżny i mieszkaniec, w godzinach pracy Biura (codziennie  7.00 – 21.00) będzie mógł przynieść swoje książki, wymienić je na inne, albo zabrać książkę w podróż. Po przeczytaniu książka powinna zostać uwolniona w miejscu, gdzie ma szansę znaleźć kolejnego czytelnika.

Podróżni będą mogli czytać książki i pozostawiać je na użytek innych pasażerów nie tylko w Nowych Biurach Dworca, ale także w pociągach PKP Intercity.

A będzie w czym wybierać! Siedem Nowych Biur Dworca zasili prawie 1000  woluminów. Książki dla podróżnych zebrali pracownicy Grupy PKP, aktywnie włączyły się też Wydawnictwo Prószyński Media oraz Wydawnictwo Skrzat.

Dla 10 osób, które przyjdą jako pierwsze do Nowego Biura Dworca Warszawa Centralna i wezmą udział w akcji zaplanowaliśmy małe niespodzianki!