Na trwający od 1 do 3 sierpnia festiwal Pol'and'Rock tradycyjnie wielu gości przyjechało koleją, korzystając ze specjalnej oferty przewoźników kolejowych. W tym roku w obsługę fanów muzyki zaangażowały się także spółki z Grupy PKP, w tym Polskie Koleje Państwowe.

Aby usprawnić obsługę gości festiwalu Pol'and'Rock, który w tym roku odbył się na lotnisku Czaplinek-Broczyno, Polskie Koleje Państwowe S.A. przygotowały specjalne namioty, w których uczestnicy wydarzenia od rana do wieczora mogli otrzymać wodę mineralną oraz cenne wskazówki i informacje dotyczące podróży, dojścia na miejsce festiwalu itp. W ciągu tych kilku dni wolontariusze PKP rozdali kilkanaście tysięcy butelek. Tym samym PKP powróciły do wspierania festiwalu, który jest ważnym wydarzeniem na mapie europejskich i światowych wydarzeń kulturalnych i który bardzo mocno promuję Polskę jako kraj.

Kolej to tradycyjnie bardzo chętnie wybierany środek transportu przez uczestników festiwalu, a tradycje dojazdu pociągami sięgają początków wydarzenia w latach 90. XX w. Wielu festiwalowiczów twierdzi nawet, że już sama podróż na wydarzenie i powrót z niego są jego integralną częścią. W tym roku specjalną ofertę przygotowali przewoźnicy POLREGIO i PKP Intercity. Z inicjatywy POLREGIO i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zaplanowano aż 190 dodatkowych pociągów do i z Czaplinka. W obsługę wydarzenia zaangażował się także przewoźnik z Grupy PKP – spółka PKP Intercity. Firma ta uruchamia pociągi kursujące przez stację Szczecinek, będącą hubem przesiadkowym dla podróżnych z całego kraju. W ofercie znalazło się wiele pociągów stałego kursowania, a na 3 i 4 sierpnia zaplanowano również osiem dodatkowych połączeń, m.in. do Krakowa, Lublina, Przemyśla, Wrocławia czy Warszawy oraz wydłużono trasy kilku innych pociągów, na co dzień nie docierających do Szczecinka.

Pol'and'Rock Festival to ogromna impreza muzyczna organizowana na przełomie lipca i sierpnia w Polsce. Pierwszy festiwal odbył się w 1995 r. w Czymanowie nad Jeziorem Żarnowieckim. Przez 16 lat odbywał się w Kostrzynie nad Odrą pod nazwą Przystanek Woodstock, a wcześniej również w Żarach i w innych lokalizacjach. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która letnimi koncertami artystów z różnych stron świata chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania.