Na dworcu Warszawa Centralna dojdzie wreszcie do długo oczekiwanej wymiany schodów ruchomych.

Na dworcu Warszawa Centralna ma miejsce długo oczekiwana modernizacja schodów ruchomych – wymienionych zostanie 10 ciągów schodów.

W dniu 30 października zakończył sie I etap - do dyspozycji podróżnych oddano schody ruchome prowadzące na peron I (zdjęcie obok).

W dniu 8 listopada br. uruchomiono schody ruchome prowadzące na peron 2, a od dnia 15 listopada także te prowadzące na peron 3. Z kolei w dniu 22 listopada br. zostały odebrane, uruchomione i udostępnione pasażerom schody ruchome prowadzące na peron 4.

Do końca listopada br. planowane jest uruchomienie pozostałych schodów (prowadzących do Hali Głównej).

W dniach 26 sierpnia – 27 listopada 2013 r. wprowadzone zostały zmiany na Dworcu Warszawa Centralna. W celu ułatwienia pasażerom poruszania się po dworcu, na czas trwania modernizacji, zostały przygotowane i rozmieszcone czytelne oznakowania, a po dodatkowe informacje można zwracać się do menadżera dworca lub Nowego Biura Dworca pod numerem telefonu - (22) 474 17 41. 

Wykonawcą wymiany i dostawcą urządzeń jest firma Schindler Polska. Schody będą przystosowane do dużej liczby użytkowników oraz do pracy w trybie 24 h/7 dni w tygodniu. W porównaniu z obecnie funkcjonującymi schodami, nowe schody będą znacznie bardziej energooszczędne. Będą potrzebowały średnio nieco ponad 50 proc. obecnego zapotrzebowania. Koszt całego przedsięwzięcia to około 6,5 mln PLN brutto.

Mapa zmian na Dworcu Centralnym w związku z modernizacja do pobrania (plik PDF, ok. 1 MB)