Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wyraził zainteresowanie udziałem w ofercie publicznej akcji PKP Cargo

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wyraził zainteresowanie udziałem w ofercie publicznej akcji PKP Cargo
 
EBOR rozważa inwestycję w akcje PKP Cargo w ramach pierwszej oferty publicznej akcji tej spółki i ewentualne nabycie pakietu akcji reprezentującego nie więcej niż 7,5% kapitału zakładowego spółki. Sama inwestycja oraz jej wartość będą zależeć od ostatecznej ceny akcji w ofercie publicznej i przebiegu zapisów - wynika z umowy podpisanej 4 października między PKP S.A., PKP Cargo S.A. i Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju.

Informacja o umowie znajduje się w aneksie nr 2 do prospektu PKP Cargo, opublikowanym we wtorek. Treść aneksu znajduje się pod adresem
https://www.pkp-cargo.pl/oferta-publiczna/pdf/Aneks_nr_2_do_pro_pektu_emisyjnego_PKP_CARGO_S.A.pdf

Jeszcze przed startem oferty publicznej zainteresowaliśmy akcjami PKP Cargo stabilnego i wiarygodnego inwestora, jakim jest Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. To bardzo dobra informacja, która moim zdaniem potwierdza ciekawe perspektywy PKP Cargo i dobre przygotowanie spółki do procesu upublicznienia na GPW – mówi Jakub Karnowski, prezes PKP S.A.

W piątek, 4 października 2013 r., Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki, w środę 9 października ruszają zapisy na akcje przewoźnika, które potrwają do 21 października. Zgodnie ze strategią prywatyzacji PKP Cargo, PKP S.A. sprzeda pakiet akcji reprezentujący nie więcej niż 50 proc. minus 1 akcja w PKP Cargo.