Trzy firmy przeszły do II etapu w postepowaniu na zagospodarowanie Dworca Gdańskiego.

Trzy firmy przeszły do II etapu w postepowaniu na zagospodarowanie Dworca Gdańskiego. Spośród sześciu przedsiębiorstw, wybrano następujące:

1. Ghelamco GP 6 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością HQ Spółka komandytowo-akcyjna;
2. Konsorcjum: Immobel Poland Sp. z o.o. i Immobel S.A;
3. Konsorcjum: Ymma Holding B.V., Penta Investments Sp. z o.o. i Penta Investments Limited.

Przy wyborze potencjalnych inwestorów ocenie podlegało przede wszystkim doświadczenie firm w realizacji podobnych projektów. Istotne były również gwarancje dotyczące terminów oraz opłacalności wykonania projektu zgodnie z założoną koncepcją. Duże znaczenie odgrywał również aspekt biznesowy oraz zaproponowany sposób obsługi podróżnych wraz z rozwiązaniem połączenia z istniejącą komunikacją publiczną.

- To już kolejny projekt realizowany przez PKP we współpracy z deweloperem. Dotychczasowe doświadczenia są bardzo dobre i pokazują, że ten model jak najbardziej sprawdza się w przypadku naszej spółki. Warszawa Gdańska to jeden z atrakcyjniejszych terenów. To również jedno z dwóch miejsc w Warszawie, gdzie tak blisko przecinają się różne środki transportu – metro, kolej, tramwaje, auta. Bliskość jednej z największych galerii handlowych również nasila potoki podróżnych, dlatego zależy nam na stworzeniu w tym miejscu wygodnego węzła komunikacyjnego – mówi Jarosław Bator,  Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości PKP S.A. - Podobny, ale już znacznie bardziej zaawansowany projekt realizujemy w rejonie Warszawy Zachodniej.

Termin na złożenie wiążących ofert przez wybrane firmy to 18 listopada 2013 r.