20 tys. więcej miejsc w dodatkowych 316 wagonach czeka na pasażerów wybierających w długi weekend pociągi PKP Intercity.

20 tys. więcej miejsc w dodatkowych 316 wagonach czeka na pasażerów wybierających w długi weekend pociągi PKP Intercity. To dane na dziś, bowiem przewoźnik monitoruje zainteresowanie podróżami i ma w rezerwie kolejne wagony.

Pomiędzy 8 a 12 listopada pasażerowie udający się w podróż będą mogli skorzystać z pociągów PKP Intercity, które specjalnie zostaną wydłużone o dodatkowe wagony. Bazując na wynikach sprzedaży, przewoźnik planuje wzmocnić 184 pociągów: 175 TLK oraz 12 EIC. W sumie dostawionych zostanie 316 dodatkowych wagonów, co oznacza o 20 tys. więcej miejsc. Wśród pociągów, które oferować będą większą niż na co dzień pulę miejsc, znalazły się m.in. pociągi: Fredro rel. Warszawa – Wrocław, Baczyński rel. Warszawa – Wrocław, Kochanowski rel. Warszawa – Lublin czy Konopnicka rel. Białystok – Warszawa.

PKP Intercity monitoruje sprzedaż biletów w kolejnych dniach, tak by w miarę możliwości technicznych dołączyć kolejne wagony do składów. 

W najbliższy piątek (8 listopada) i poniedziałek (11 listopada) na 18 największych dworcach dyżurować będą dodatkowi pracownicy informacji – informatorzy mobilni. Z ich pomocy skorzystają m.in. pasażerowie podróżujący do Krakowa, Gdańska, Poznania, Olsztyna czy Szczecina.

W czasie listopadowego długiego weekendu pasażerowie skorzystać mogą z rozszerzonej oferty Bilet Weekendowy i Bilet Podróżnika. Z promocyjnymi biletami pasażerowie mogą podróżować  o jeden dzień dłużej – od piątku 8 listopada od godziny 19:00, aż do wtorku 12 listopada, do godziny 6:00. Obie oferty umożliwiają nieograniczoną liczbę przejazdów. W przypadku Biletu Weekendowego są to wszystkie pociągi kategorii EIC oraz TLK (154 zł w 2., a 247 zł w 1. klasie), natomiast Bilet Podróżnika obowiązuje tylko w pociągach TLK. Jego cena wynosi w 2. klasie 74 zł, natomiast w 1. klasie 104 zł. Do każdego przejazdu należy pobrać w kasie rezerwację miejsca.

Bilety na pociągi PKP Intercity można kupić w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta zlokalizowanych na głównych dworcach w Polsce, w automatach biletowych oraz przez Internet na stronie Intercity.pl i za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu. Nie jest wymagane drukowanie biletu, wystarczy pokazać go na ekranie urządzenia. Rozkład jazdy oraz udogodnienia w każdym pociągu uruchamianym przez PKP Intercity można sprawdzić na stronie www.intercity.pl
i www.rozklad-pkp.pl