Zakończono formalności związane ze sprzedażą nieruchomości przy ul. Wawelskiej w Warszawie. W tym tygodniu został podpisany akt notarialny.

Zakończono formalności związane ze sprzedażą nieruchomości przy ul. Wawelskiej w Warszawie. W tym tygodniu został podpisany akt notarialny. Budynek przeszedł oficjalnie w ręce nowych nabywców.

Powierzchnia użytkowa budynku wynosi prawie 955 m2, a grunt, na której jest położony 2415 m2. Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków.

Przetarg na tą warszawską nieruchomość miał miejsce we wrześniu br. W postępowaniu wzięło udział dwóch inwestorów. Ostatecznie nieruchomość została sprzedana za 10 mln 730 tys. zł, czyli o ponad 4 mln zł więcej niż wyniosła cena wywoławcza.

- Budynek przy Wawelskiej to kolejna nieruchomość sprzedana w tym roku – mówi Grzegorz Tomaszewski, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Nieruchomości PKP S.A. - Wielkość obiektu daje wiele możliwości adaptacyjnych dla nowego nabywcy. Ogromną zaletą jest również jego położenie w centrum miasta.

Rejon, w którym zlokalizowana jest nieruchomość, jest bardzo dobrze skomunikowany. W jej pobliżu znajdują się siedziby wielu prestiżowych firm oraz obiekty użyteczności publicznej i kultury. W samej nieruchomości mieści się obecnie prywatna szkoła, a nowi nabywcy odkupili budynek razem z umową dzierżawy.