Oświadczenie Wydawcy Gazeta Polska Codziennie i Tomasza Sakiewicza dotyczące przeprosin członków Zarządu PKP za nieprawdziwe informacje zawarte w artykule „Skandal z pendolino - ucieczka władz PKP".

Poniżej fragment oświadczenia Wydawcy Gazeta Polska Codziennie i Tomasza Sakiewicza dotyczącego przeprosin członków Zarządu PKP za nieprawdziwe informacje zawarte w artykule „Skandal z pendolino - ucieczka władz PKP".

Wydawca Gazety Polskiej Codziennie Forum S.A. oraz Redaktor Naczelny Gazety Polskiej Codziennie Tomasz Sakiewicz przepraszają spółkę PKP S.A. oraz ówczesnych członków Zarządu PKP S.A., tj. Marię Wasiak, Jakuba Karnowskiego i Piotra Ciżkowicza za naruszenie ich dóbr osobistych w artykule pt. "Skandal z pendolino - ucieczka władz PKP" opublikowanym w numerze 146 (847) "Gazety Polskiej Codziennie" z dnia 26 czerwca 2014 r. oraz na portalu internetowym gpcodziennie.pl poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych, bezzasadnych i obraźliwych sugestii, jakoby w związku z zakupem pociągów Pendolino przez PKP Intercity S.A. miało dojść do skandalu, w wyniku którego członkowie zarządu PKP S.A. "uciekają jak szczury z tonącego okrętu" oraz, że chodzi o "władze spółek PKP, które w popłochu szukają nowych stanowisk", jak również, że "to ewakuacja przed skandalem, jaki wybuchnie w związku z pendolino, który w grudniu ma wjechać, ale nie wjedzie na polskie tory".Skandal z pendolino - ucieczka władz PKP".

Pełna treść oświadczenia