Dworzec i stacja w Gliwicach po modernizacji

GliwiceWszystkie prace modernizacyjne na dworcu w Gliwicach zostały już zakończone. Podróżni mogą w pełni korzystać z nowoczesnego i bardziej funkcjonalnego obiektu, a także z nowych peronów, przejść podziemnych i systemu informacji pasażerskiej. Inwestycja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

14.12.2016

Gliwicki Dworzec - gotowa hala główna, kończą się prace przy 4 peronie

GliwiceOd dziś podróżni mogą korzystać z hali głównej modernizowanego dworca w Gliwicach. Wkrótce udostępniony zostanie również ostatni peron. Wspólne przedsięwzięcie PKP S.A. i PKP PLK S.A. wchodzi w ostatni etap.

22.07.2016

Dworzec w Gliwicach – przesunięcie terminu zakończenia inwestycji

GliwiceTrwa modernizacja dworca w Gliwicach. Ze względu na zaistniałe  problemy techniczne na budowie oraz niewystarczające tempo prac wykonawcy, zakończenie inwestycji w obrębie dworca ulegnie przesunięciu na koniec III kwartału br. 

15.06.2016

Dworze w Gliwicach - stan na 18.04.2015

GliwiceJuż pod koniec tego roku w miejscu obecnego, wielkiego placu budowy powstanie zmodernizowany dworzec w Gliwicach. Prace rozbiórkowe rozpoczęły się w styczniu 2015r.

18.04.2016

Podpisano umowę o unijne dofinansowanie modernizacji dworca w Gliwicach

GliwicePKP S.A. podpisała z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowanie modernizacji dworca w Gliwicach ze środków unijnych. Wartość dofinansowania wyniesie około 81,5 mln zł.  

16.03.2015

Dworzec w Gliwicach – fakty i liczby

GliwiceJuż pod koniec tego roku w miejscu obecnego, wielkiego placu budowy powstanie zmodernizowany dworzec w Gliwicach. Prace rozbiórkowe rozpoczęły się w styczniu.  

11.03.2015

Przebudowa dworca w Gliwicach – rusza dworzec tymczasowy

GliwicePrace na dworcu w Gliwicach nabierają tempa. Na początku przyszłego tygodnia zmieni się organizacja ruchu wokół stacji, a obsługa podróżnych zostanie przeniesiona do dworca tymczasowego.  

27.02.2015

Umowa na przebudowę dworca w Gliwicach podpisana

GliwiceJuż wkrótce rozpocznie się kompleksowa przebudowa dworca w Gliwicach. Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą prac budowlanych.  Wartość zawartego dzisiaj (29.12) kontraktu to 136,8 miliona złotych. 

29.12.2014

Wykonawca przebudowy dworca Gliwice wybrany

GliwiceNowoczesny, komfortowy i funkcjonalny – taki po zakończeniu inwestycji będzie kompleks dworca w Gliwicach. Polskie Koleje Państwowe S.A. rozstrzygnęły przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych.

31.10.2014

Pięć ofert na przebudowę dworca w Gliwicach

GliwicePolskie Koleje Państwowe S.A. otworzyły oferty w przetargu na przebudowę kompleksu dworca w Gliwicach. Prace budowlane na dworcu rozpoczną się jeszcze jesienią tego roku.

01.10.2014

O projekcie

GliwiceBudynek dworca kolejowego położony jest przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. Istniejący obiekt dworca został zbudowany na przełomie pierwszej i drugiej dekady XX w., formą przestrzenną nie odbiega od klasycznych prusko-niemieckich obiektów kolejowych z tego okresu.

01.10.2014

UE
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko