Regulamin

Cennik

Mapa strefy

Kontakt

Ankieta

Rejestracja

Pobierz aplikację


PKP Mobility to pakiet nowych usług proponowanych pasażerom kolei przez PKP S.A., polegających na możliwości łączenia podróży pociągiem z innymi środkami lokomocji. 
Pilotażowy Bike-sharing w pakiecie PKP Mobility to rozszerzenie przejazdu pociągiem o możliwość kontynuacji podróży rowerem elektrycznym i odpowiedź na potrzeby pasażerów. To także dalsza podróż przyjazna środowisku naturalnemu, sposób na poznanie okolicy, czy wpływ na zdrowie.
Rowery dostępne w systemie bike-sharingu to innowacyjne jednoślady 5. generacji.

Korzystaj z usługi bike-sharing PKP Mobility na terenie Półwyspu Helskiego kiedy tylko masz ochotę. Od czerwca do końca wakacji, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

...

Unikalna bateria zastosowana w piaście koła nie stanowi dodatkowego obciążenia dla rowerzysty. Dojedziesz dalej i szybciej, wkładając podobny wysiłek co na rowerze tradycyjnym. Używasz własnej siły mięśni, kiedy chcesz. Przełączasz się̨ na elektryczne wspomaganie, gdy potrzebujesz.

Rowery oferowane w systemie bike-sharingu PKP Mobility można z łatwością wypożyczyć sprzed dworca kolejowego Władysławowo lub Hel. Wynajem i zwrot roweru odbywa się za pomocą specjalnie udostępnionych podróżnym stacjach, wyposażonych w terminale. Dodatkową funkcjonalnością stacji są szafki z technologią Power Box, dzięki którym możesz pozostawić bezpiecznie swój sprzęt (hulajnoga, telefon) do naładowania. Dla Użytkowników została opracowana unikalna aplikacja mobilna, która pomoże w bieżącym zarzadzaniu wynajmem.

WSPARCIE POLSKIEJ MYŚLI TECHNOLOGICZNEJ - pod marką PKP Mobility przy dworcach kolejowych Hel i Władysławowo PKP SA i PKP TELKOL udostępniły produkty prac badawczo-rozwojowych tj. 20 rowerów elektrycznych i stacje ładowania. Etap 1. (10 - 30.06) to pilotaż efektów projektu badawczo-rozwojowego realizowany przez start-up, etap 2. (01.07 - 30.09) stanowić będzie współpraca komercyjna pomiędzy PKP SA, PKP TELKOL i start-upem. W ramach prowadzonych we współpracy z wyłonionym start-upem – firmą TrybEco z Łodzi w ramach realizowanych prac wytworzone zostały:
• w ramach pierwszego projektu: dwie stacje ładowania małych pojazdów elektrycznych (rowerów, skuterów, hulajnóg) i sprzętu elektrycznego (smartfonów, komputerów, powerbanków);

  • • w ramach drugiego projektu: 20 rowerów elektrycznych 5. Generacji wraz z modułem ładującym (zintegrowanym ze stacjami ładowania).

Program akceleracji – Pilot Maker Elektro ScaleUp „ współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Osi priorytetowej II: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I, Działania 2.4 Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji, Poddziałania 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB Pilotaż „Elektro ScaleUp”

 

NASZ ROWER


JAK TO DZIAŁA?
SPOSÓB DZIAŁANIA - WYPOŻYCZENIE ROWERU:

SPOSÓB DZIAŁANIA - ŁADOWANIE WŁASNEGO ROWERU:

1. ZNAJDŹ STACJE Z SZAFKAMI POWER BOX;
2. OTWÓRZ APLIKACJ I ZAREZERWUJ SZAFKĘ POWERBOX w pobliżu albo po prostu podejdź
do niej, aby rozpocząć;
3. ROZPOCZNIJ WYNAJEM - wybierz szafkę Powerbox w aplikacji, rozpocznij wynajem, a następnie otwórz z aplikacji szafkę aby podłączyć swoją ładowarkę do gniazda 230V w środku i/lub sprzęt do gniada USB.
W zależności od modelu podłączanego sprzętu może zadziałać zabezpieczenie wstępne, jeżeli ładowarka się nie włącza, sprawdź wyłącznik nadprądowym umiejscowiony w szafce pod szybką i w razie potrzeby go włącz. Zabezpiecz swój sprzęt i zatrzaśnij drzwi szafki PowerBox.
4. ZAKOŃCZ ŁADOWANIE - aby zakończyć korzystanie ze szafki PowerBox, otwórz skrzynkę z aplikacji i odłącz swój sprzęt (rower, laptop) od ładowania, a następnie zabierz ładowarkę i zdejmij zabezpieczenie. Po zamknięciu szafki, możesz ją zwrócić w aplikacji.


KONTAKT