Miło nam zaprosić wszystkich na wystawę podsumowującą konkurs fotograficzny „Widzialni pełnosprawni w pracy”, którą można oglądać na Hali Głównej Dworca Centralnego w Warszawie do 16 lipca.

Konkurs zorganizowany został przez Fundację Grupy PKP jako kolejny etap projektu WidzialniPełnosprawni.pl, promującego równe szanse na rynku pracy. Do Konkursu zgłoszono ponad 100 prac ukazujących pracujące osoby z niepełnosprawnością. To wspaniały zapis historii każdego z bohaterów zdjęć, którzy zechcieli podzielić się z nami częścią swojego życia.

Celem konkursu, kampanii billboardowej prezentującej zwycięską fotografię oraz serii wystaw najlepszych dwudziestu zdjęć na wybranych dworcach PKP jest propagowanie idei równości, zgodnie z przekonaniem Fundacji Grupy PKP, że niepełnosprawność nie powinna oznaczać gorszej pozycji na rynku pracy. 

W kolejnych terminach wystawę obejrzą mieszkańcy i podróżni na dworcach w Poznaniu (17–30 lipca), Opolu (31 lipca–13 sierpnia), Łodzi (14–27 sierpnia), Krakowie (28 sierpnia–10 września) oraz we Wrocławiu (11–24 września).

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy i zapoznania się z jej bohaterami – to wycieczka w świat, którego często nie zauważamy, mimo tego że jest bardzo blisko.

Zwycięska praca: zdjęcie własne wykonane przez Jacka Cisło ze statywu za pomocą samowyzwalacza „Żaden człowiek siły swojej nie zna, dopóki jej w potrzebie z siebie nie dobędzie”.