Pani Emilia pracuje na kolei jako dyżurna ruchu. Niestety, nowotwór odebrał jej możliwość wykonywania ukochanej pracy. Fundacja Grupy PKP uruchamia zbiórkę, aby przyspieszyć powrót Pani Emilii do zdrowia.

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO odbyły się już po raz piętnasty. To największa tego typu impreza w Polsce. Podczas wydarzenia Fundacja Grupy PKP obchodziła jubileusz dziesięciolecia istnienia. Podsumowaliśmy również kolejną edycję akcji „TRAKO Dzieciom”.

W wrześniu br. w pięciu lokalizacjach: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków (Wieliczka) i Warszawa (Pruszków) odbędą się otwarte biegi charytatywne, organizowane przez fundację korporacyjną Poczty Polskiej – „Pocztowy Dar”. Całkowity dochód z opłat startowych zostanie przeznaczony na pomoc dla dzieci z trudnościami neurorozwojowymi i ich rodzin. Dla uczestników biegów i kibiców przewidziano szereg dodatkowych atrakcji.

Pierwszego września każdego roku w Polsce wracamy pamięcią do wybuchu drugiej wojny światowej. Dla ludzi kolei data ta ma dodatkowy wymiar, ponieważ przywodzi na myśl wspomnienie bohaterskiego czynu polskich kolejarzy, którzy odważnie sprzeciwili się niemieckiemu agresorowi. Co się wydarzyło w Tczewie w 1939 roku?

Na dworcu w Białymstoku odbyła się uroczysta inauguracja akcji pn. „Rozsławianie Polskich Bohaterów” połączona z obchodami 77. rocznicy śmierci Danuty Siedzikówny ps. „Inka” oraz drugiej rocznicy nadania dworcowi kolejowemu w Białymstoku imienia bohaterki.

Dwa dni, dwadzieścia cztery wystawy, trzydzieści cztery pokazy, ponad sto statków powietrznych, tysiące obserwatorów – tak można podsumować tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show, które obyły się w miniony weekend w Radomiu. Nie mogło tam też zabraknąć Fundacji Grupy PKP, która zebrała wokół siebie najmłodszych miłośników lotnictwa.

Ciepłe mieszkanie – chociaż powinno być standardem dostępnym na wyciągnięcie ręki, dla wielu jest luksusem, na który nie mogą sobie pozwolić. Tak jest w przypadku pani Haliny, byłej pracownicy PKP S.A., której życie to nieustanna walka z przeciwnościami losu. Aby jej pomóc, Fundacja Grupy PKP uruchamia zbiórkę charytatywną.

Warsztaty edukacyjne, symulatory, konkursy dla dzieci, a to wszystko z widokiem na morze – tak można podsumować ostatnią edycję zorganizowanego w Gdyni Moto Safety Day. To coroczne święto motoryzacji w tym roku obchodziło wyjątkowy jubileusz – osiemnaste urodziny. Oczywiście, ponownie nie mogło tam zabraknąć Fundacji Grupy PKP.