Bezdechy, ból i cierpienie – nie takiego dzieciństwa chcieli Pan Marcin wraz z żoną dla swojej maleńkiej córeczki Zosi, która zmaga się z niezwykle trudnym przeciwnikiem – rdzeniowym zanikiem mięśni. Dlatego razem z Fundacją Grupy PKP, która uruchomiła zbiórkę charytatywną dla dziewczynki, proszą o wsparcie i włączenie się w akcję pomocy.

Popularyzacja wiedzy o historii Polski, kształtowanie postaw patriotycznych, etyki chrześcijańskiej, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków – to główne założenia Konkursu Historycznego Patria Nostra. W Teatrze im. J. Słowackiego  w Krakowie odbyła się uroczysta gala Finału Małopolskiego, w której udział wzięła również Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP, jednego z partnerów konkursu.

Wrocław Główny, Cieszyn, Myszków, Oświęcim, Skawina, Wolsztyn, Oborniki Śląskie, Nowy Sącz, Radymno czy może Ustka? – który obiekt z finałowej dziesiątki zostanie zwycięzcą IV edycji konkursu "Dworzec Roku"?

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę charytatywną dla Nadii i Nel, córek Pani Eweliny, pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Dziewczynki muszą kontynuować leczenie, by w przyszłości móc liczyć na samodzielne funkcjonowanie. Bez wsparcia ludzi dobrej woli nie będzie to możliwe.

Kwotą 300 tys. zł Fundacja Grupy PKP oraz PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o. dofinansowały zakup nowego ambulansu dla Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zamościu. Darowizna celowa przekazana przez PKP LHS po raz kolejny zaowocowała wsparciem polskiego systemu opieki zdrowotnej. Jest to szczególnie cenne w okresie pandemii koronawirusa.

Ponad 200 osób zginęło, a kilkaset tysięcy straciło dach nad głową. To dramatyczne skutki eksplozji, do jakiej doszło w ubiegłym roku w porcie w Bejrucie. Z Polski regularnie wyruszają do stolicy Libanu transporty z pomocą charytatywną. O poszkodowanych nie zapomina również Fundacja Grupy PKP, która po raz kolejny, we współpracy z polską sekcją Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wsparła ofiary kataklizmu.

3-letni Franio, syn pracownika PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., musi przejść kosztowną operację serca w Stanach Zjednoczonych, aby móc normalnie funkcjonować i cieszyć się dzieciństwem. Fundacja Grupy PKP zorganizowała zbiórkę charytatywną na ten cel. Dzięki Waszemu wsparciu chłopiec będzie miał szansę poddać się zabiegowi dającemu szansę na dalsze życie. Serdecznie dziękujemy!

Za nami niezwykłe wydarzenie w Stacji Muzeum. Cztery wyjątkowe makiety, stanowiące kopie prawdziwej kolei z przełomu lat 60., 70. i 80. XX wieku i wzbudzające uznanie publiczności oraz specjalistów zajmujących się tematem realistycznego modelarstwa kolejowego, zawitały do Warszawy. To wszystko za sprawą zorganizowanej przez Fundację Grupy PKP wystawy prac członków Grupy Modelarskiej "Polska Makieta Modułowa H0".