
Jako Fundacja Grupy PKP staramy się pamiętać o tych, którym pomagamy. Dlatego ponawiamy zbiórkę funduszy dla pana Mariusza, byłego kolejarza, który potrzebuje wsparcia w nierównej walce z chorobą.

Wypadek przy pracy w Londynie spowodował, że pan Sylwester pozostał za granicą sam, przykuty do szpitalnego łóżka. Pani Anna - emerytowana pracownica PKP PLK S.A. z Bydgoszczy - chce sprowadzić syna z powrotem do Polski.

W listopadowe święta – Wszystkich Świętych i Zaduszki – wolontariusze Fundacji Grupy PKP zapalili znicze na grobach osób, które swoje życie poświęciły pracy na kolei. W tym roku szczególnie pamiętamy o tych związanych z kolejową linią średnicową, która niedawno obchodziła swoje 90. urodziny. Została otwarta 2 września 1933 r.

4 i 5 listopada w Częstochowie odbędzie się, już po raz 40., Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy, w tym roku pod hasłem „Mocni świadectwem wiary”. Nie zabraknie modlitwy, konferencji, nabożeństw i czuwania przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Pani Emilia pracuje na kolei jako dyżurna ruchu. Niestety, nowotwór odebrał jej możliwość wykonywania ukochanej pracy. Fundacja Grupy PKP uruchamia zbiórkę, aby przyspieszyć powrót Pani Emilii do zdrowia.

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO odbyły się już po raz piętnasty. To największa tego typu impreza w Polsce. Podczas wydarzenia Fundacja Grupy PKP obchodziła jubileusz dziesięciolecia istnienia. Podsumowaliśmy również kolejną edycję akcji „TRAKO Dzieciom”.

W wrześniu br. w pięciu lokalizacjach: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków (Wieliczka) i Warszawa (Pruszków) odbędą się otwarte biegi charytatywne, organizowane przez fundację korporacyjną Poczty Polskiej – „Pocztowy Dar”. Całkowity dochód z opłat startowych zostanie przeznaczony na pomoc dla dzieci z trudnościami neurorozwojowymi i ich rodzin. Dla uczestników biegów i kibiców przewidziano szereg dodatkowych atrakcji.

Pierwszego września każdego roku w Polsce wracamy pamięcią do wybuchu drugiej wojny światowej. Dla ludzi kolei data ta ma dodatkowy wymiar, ponieważ przywodzi na myśl wspomnienie bohaterskiego czynu polskich kolejarzy, którzy odważnie sprzeciwili się niemieckiemu agresorowi. Co się wydarzyło w Tczewie w 1939 roku?