Ponad 1,5 mln zł przekazane w ramach 126 darowizn, a także ponad 40 tys. zł pozyskanych z 12 zbiórek charytatywnych na rzecz najbardziej potrzebujących. Ponadto dążenie do poprawy bezpieczeństwa w transporcie kolejowo-drogowym, włączanie się w projekty i wydarzenia, których celem była popularyzacja polskiej tradycji i historii, zwłaszcza kolejowej, a także promowanie idei honorowego krwiodawstwa. Tak wyglądał 2021 rok w Fundacji Grupy PKP.

Dziesiątki zabitych, setki rannych i milionowe koszty – liczby odnoszące się do zdarzeń i wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych pokazują, że w tych miejscach należy zachowywać szczególną ostrożność. Dlatego każda inicjatywa wpływająca na poprawę bezpieczeństwa w transporcie ma ogromne znaczenie. Jedna z nich – odcinek programu "Auto Bezpieczni" – powstała we współpracy z Fundacją Grupy PKP.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku Fundacja Grupy PKP serdecznie zaprasza pracodawców, pracowników kolei, emerytów i rencistów do uczestnictwa w uroczystej mszy świętej w intencji środowiska kolejarskiego.

Wspieranie inicjatyw popularyzujących polską historię, pielęgnowanie tradycji kolejowej, ale również pogłębianie wiedzy i świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z transportu szynowego oraz promowanie dobrych praktyk w obszarze polskiej kolei. To jedne z licznych działań statutowych zrealizowanych przez Fundację Grupy PKP, które najlepiej charakteryzuje hasło "Od tradycji do nowoczesności". Właśnie ono stało się myślą przewodnią w filmie podsumowującym naszą dotychczasową działalność.

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana dra inż. Andrzeja Żurkowskiego, wieloletniego Dyrektora Instytutu Kolejnictwa. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Wsparcie udzielane przez Fundację Grupy PKP dotarło do kolejnego miejsca na świecie! Po Kresach Wschodnich, Syberii, Syrii i Libanie tym razem mogliśmy sprawić, że uśmiech pojawił się na twarzach dzieci z Sudanu Południowego. Materiały, które pomogą najmłodszym w edukacji, a także przedmioty, dzięki którym będą mogły urozmaicić czas wolny, to kropla w morzu potrzeb, ale wierzymy, że również ona pomoże zbudować większe dobro.

W Muzeum Archidiecezji Warszawskiej odbyła się uroczysta gala V edycji konkursu fotograficznego "Kapliczki polskie – w różańcu róża ukryta rozkwita" organizowanego przez Fundację Chaber Polski. Jedną z kategorii, w której konkursowe Jury przyznało wyróżnienie, stanowiły zdjęcia kapliczek kolejowych. Partnerem wydarzenia po raz kolejny była Fundacja Grupy PKP.