Prowadzi do stopniowego osłabienia sprawności motorycznej chorego, sprawności mowy, połykania i oddychania, a w konsekwencji do paraliżu i śmierci – taki przebieg ma stwardnienie zanikowe boczne. Choroba ta dotknęła jednego z naszych kolegów – wieloletniego kolejarza, kochającego męża, ojca i dziadka. Fundacja Grupy PKP uruchomiła zbiórkę charytatywną, dzięki której możemy uratować życie pana Andrzeja.

Uśmiech, energia i przede wszystkim ogromna chęć zaprowadzenia porządku tam, gdzie powinien on być oczywistością – w lasach. Niestety tak nie jest, dlatego już po raz drugi, z inicjatywy Macieja Małeckiego, Wiceministra Aktywów Państwowych, odbyła się wielka akcja Razem Sprzątamy Lasy. W organizację wydarzenia włączyły się Fundacja Grupy PKP, Fundacja ORLEN, ORLEN Projekt, a także firma Energop.

Kolorowe palmy, finezyjnie zdobione koszyczki i wyjątkowe świąteczne kartki – między innymi takie dekoracje na wielkanocny stół przygotowali uczestnicy warsztatów wielkanocnych zorganizowanych przez Fundację Grupy PKP. We wspaniałym towarzystwie i przyjacielskiej atmosferze ujawniło się wiele artystycznych talentów.

W najbliższą sobotę – 1 kwietnia o godz. 10.00 w Niepokalanowie – odbędą się uroczystości upamiętniające dr Janinę Fetlińską. Senator RP, która swoje życie poświęciła pracy dla drugiego człowieka, była jedną z ofiar w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.

W częstochowskim ośrodku dla osób z niepełnosprawnościami wyremontowano jadalnię, natomiast w Radomsku powstała świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży. Obie z inicjatyw były możliwe dzięki darowiznom przekazanym przez Fundację Grupy PKP.

Reprezentacyjna sala obiektu na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec była miejscem wyjątkowego wydarzenia, którego uczestnicy mogli poczuć się jak goście balu oficerskiego w przedwojennej Warszawie. Współorganizatorem Balu Weterana, bo to właśnie o nim mowa, była Fundacja Grupy PKP, która w ten sposób, w przeddzień 81. rocznicy utworzenia Armii Krajowej, uhonorowała Bohaterów walk o niepodległość Polski.

Dociera do tych, którzy każdego dnia czekają na nasze wsparcie, daje nadzieję i sprawia, że walka z trudną chorobą staje się łatwiejsza – taką moc ma Twoje 1,5% podatku! Uważasz, że to niewiele? Pomnożone przez tysiące osób, pomagających naszym podopiecznym, nabiera ogromnego znaczenia. Dlatego już dziś – przekazując swoje 1,5% podatku Fundacji Grupy PKP – możesz dołączyć do drużyny, która czyniąc dobro, dzieli się nim z małymi wojownikami, zmagającymi się z chorobami nowotworowymi.