Mycie okien, grabienie skoszonej trawy czy meblowanie domków wypoczynkowych – te prace czekały na wolontariuszy podczas tegorocznej akcji wolontariatu pracowniczego zorganizowanej przez Fundację Grupy PKP. Ochotnicy ze spółek kolejowych kolejny rok z rzędu porządkowali teren ośrodka kolejowego, do którego niebawem przyjadą wypoczywać dzieci z niepełnosprawnościami.

17 ofiar śmiertelnych, 9 osób ciężko rannych – to statystyki 66 wypadków i kolizji, do których doszło od początku tego roku na przejazdach kolejowo-drogowych. Najczęstsza przyczyna tych dramatycznych wydarzeń? Brak przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. O tym, jak postępować w obrębie przejazdów, by uniknąć groźnych sytuacji, informuje Fundacja Grupy PKP w swojej akcji edukacyjnej.

Dwa dni debat, spotkań i dyskusji na temat najważniejszych wyzwań społeczno-gospodarczych – tak można podsumować zakończone w Gdyni V Forum Wizja Rozwoju. Wydarzenie to corocznie gromadzi kilka tysięcy osób. Wśród zaproszonych gości, po raz kolejny, była również Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP, która wystąpiła podczas dwóch paneli dyskusyjnych.

Pan Mariusz, jako pracownik PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem pełnił służbę na kolei. Dziś jest osobą bardzo schorowaną, po amputacji obu nóg. Potrzebuje wsparcia, by móc funkcjonować w trudnych okolicznościach. Nie pozostańmy obojętni na los drugiego człowieka. Fundacja Grupy PKP uruchomiła zbiórkę charytatywną na rzecz kolejarza.