Pamięć o kolejarzach, którzy walczyli o niepodległą Polskę jest wciąż żywa wśród późniejszych pokoleń. Kolejarze uczcili Dzień Niepodległości zapalając symboliczne znicze na grobach pracowników kolei poległych w okresie międzywojnia.

Przed nami trzecia część cyklu bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem po dworcach kolejowych w Polsce. W najbliższy weekend, 16 listopada będzie można odkryć wiele interesujących ciekawostek wpisanych w historię takich miejsc jak Dworzec Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki, Łódź Fabryczna, Gdynia Główna, Przemyśl Główny i Wrocław Główny. To wszystko odbywa się w ramach 3. edycji wycieczek pt. „Kolejowe perły architektury” zorganizowanych przez Fundację Grupy PKP.

Od 2013 roku jesteśmy dla Was i działamy dzięki Wam. Przez ten czas zrealizowaliśmy wiele projektów i tysiące wniosków dotyczących celów charytatywnych. Poznaliśmy wiele osób dobrej woli, którzy chcą bezinteresownie pomagać.

W związku ze zbliżającym się Świętem Kolejarza, Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ „Solidarność” zorganizowała 5 listopada spotkanie w hotelu Zamek Pułtusk Dom Polonii, podczas którego wręczono odznaczenia państwowe i resortowe dla zasłużonych pracowników spółek kolejowych.