Ponad 1,5 mln zł przekazane w ramach 126 darowizn, a także ponad 40 tys. zł pozyskanych z 12 zbiórek charytatywnych na rzecz najbardziej potrzebujących. Ponadto dążenie do poprawy bezpieczeństwa w transporcie kolejowo-drogowym, włączanie się w projekty i wydarzenia, których celem była popularyzacja polskiej tradycji i historii, zwłaszcza kolejowej, a także promowanie idei honorowego krwiodawstwa. Tak wyglądał 2021 rok w Fundacji Grupy PKP.

Dziesiątki zabitych, setki rannych i milionowe koszty – liczby odnoszące się do zdarzeń i wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych pokazują, że w tych miejscach należy zachowywać szczególną ostrożność. Dlatego każda inicjatywa wpływająca na poprawę bezpieczeństwa w transporcie ma ogromne znaczenie. Jedna z nich – odcinek programu "Auto Bezpieczni" – powstała we współpracy z Fundacją Grupy PKP.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku Fundacja Grupy PKP serdecznie zaprasza pracodawców, pracowników kolei, emerytów i rencistów do uczestnictwa w uroczystej mszy świętej w intencji środowiska kolejarskiego.

Wspieranie inicjatyw popularyzujących polską historię, pielęgnowanie tradycji kolejowej, ale również pogłębianie wiedzy i świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z transportu szynowego oraz promowanie dobrych praktyk w obszarze polskiej kolei. To jedne z licznych działań statutowych zrealizowanych przez Fundację Grupy PKP, które najlepiej charakteryzuje hasło "Od tradycji do nowoczesności". Właśnie ono stało się myślą przewodnią w filmie podsumowującym naszą dotychczasową działalność.