Jest jedynym na świecie niesłyszącym tenorem spinto, nazywanym „polskim Bocellim”. Oliver Palmer urodził się z poważną wadą serca, przeżył śmierć kliniczną, jednak jego miłość do muzyki jest silniejsza od wszelkich przeciwności. 24 czerwca odbędzie się koncert charytatywny z jego udziałem.

Wskaż najlepszy dworzec kolejowy 2021 roku. To od Twojego głosu zależy, który obiekt dostanie nagrodę. Nie wahaj się – weź udział w IV edycji prestiżowego konkursu „Dworzec Roku”. Twój głos może odmienić oblicze polskiej kolei!

Jej budowa oznaczała narodziny kolejnictwa na ziemiach polskich, była momentem przełomowym w dziejach gospodarczych. 14 czerwca 1845 roku oddano uroczyście do użytku pierwszy odcinek Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. W tym roku minęło 176 lat od tego momentu. 14 czerwca na Starych Powązkach odbyły się obchody rocznicowe wydarzenia.

Książka „Kolejarze z Wileńszczyzny” oraz Portret Kolejarza Kresowego to dwa projekty historyczne Stacji Muzeum, których celem jest ochrona pamięci o kresowym dziedzictwie kolejowym. Autorzy zwracają się z apelem o pomoc w dostępie do fotografii, które mogłyby stanowić materiał ilustracyjny.