Drogie Koleżanki i Koledzy, pracownicy spółek kolejowych, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Syn jednego z pracowników spółki PKP Intercity walczy o powrót do zdrowia, gdyż uległ ciężkiemu wypadkowi, co w obecnej chwili uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie.

Maciej Surówka – ma 20 lat i jest studentem I roku Uniwersytetu Jagiellońskiego Filologii Rosyjskiej. 19 lutego 2020 roku uległ wypadkowi. Od tamtego dnia przebywa w szpitalu, do którego został przewieziony przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Przez pierwsze dni lekarze w Szpitalu Uniwersyteckim w Prokocimiu na Oddziale Intensywnej Terapii ratowali go i niestety nie dawali większych szans na przeżycie.  Po pierwszej operacji, która polegała na złożeniu rozszczepionych kręgów kręgosłupa w całość i zabezpieczeniu ich drutami, lekarze poinformowali, że pacjent nie ma szans na samodzielne chodzenie. Maciek jest sparaliżowany od pasa w dół. Jednakże jego stan jest stabilny. Nadchodzące dni spędzi na neurochirurgii. Szpital zapewni mu pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym do 6 tygodni. 

Szanowni Państwo, rodzice Macieja zwracają się do Państwa ,za pośrednictwem Fundacji Grupy PKP, o pomoc prosząc o wsparcie finansowe rodziny, która znalazła się w nagłej potrzebie. Fundusze z tej zbiórki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rehabilitacji i pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym, psychoterapię, fizjoterapię, neuro terapię i zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego (m.in.: materac przeciwodleżynowy, łóżko rehabilitacyjne, wózek inwalidzki itp.) oraz dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby z niepełnosprawnością.

Jak można pomóc Maciejowi?

  • wpłać do 31 marca br. na konto Fundacji Grupy PKP:
    81 1320 0019 1649 3010 2000 0009, wpisując w treść przelewu: darowizna na cele statutowe – dla Macieja Surówki.
  • przekaż 1 % podatku postępując zgodnie z poniższą instrukcją:

W formularzu rocznego zeznania podatkowego, w kategorii: WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO" (OPP), w rubryce Numer KRS należy wpisać 0000499069, obok wysokość wnioskowanej kwoty.

Następnie poniżej w kategorii INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, w rubryce Cel szczegółowy 1% należy wpisać Maciej Surówka oraz (koniecznie) w rubryce Wyrażam zgodę, w kwadracie zaznaczyć „X”.

Jeśli masz jakieś pytania/wątpliwości związane z procedurą przekazania środków jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zadzwoń do nas, napisz albo po prostu przyjdź.

Liczy się każda złotówka, za którą z góry bardzo dziękujemy w imieniu Maćka.

Fundacja Grupy PKP