Zgodnie z Ustawą z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (Dz.U. 2003 Nr 86 poz. 789 z późn. zm.) Polskie Koleje Państwowe S.A. są operatorem obiektu infrastruktury usługowej, poprzez udostępnianie stacji pasażerskich. W myśl Ustawy stacja pasażerska jest to  „obiekt infrastruktury usługowej obejmujący dworzec kolejowy lub perony wraz z infrastrukturą umożliwiającą pasażerom dotarcie do peronów, pieszo lub pojazdem, z drogi publicznej lub dworca kolejowego”.

Poniżej został opublikowany Regulamin dostępu przez licencjonowanych przewoźników kolejowych do obiektu infrastruktury usługowej - stacji pasażerskiej, obowiązujący od dnia 15 grudnia 2019r. Został on przygotowany w oparciu o koszty związane z udostępnianiem powierzchni przeznaczonej do odprawy podróżnych stanowiących podstawę do wyliczenia Cennika dostępu w Rocznym Rozkładzie Jazdy 2018/2019, powiększone o średnioroczny wskaźnik cen w transporcie w roku 2018 wg. kwartalnych wskaźników makroekonomicznych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny.

Przy opracowaniu Cennika dostępu zostały wzięte pod uwagę wyłącznie koszty stacji obecnie udostępnianych przez PKP S.A.

Wnioski o dostep do obiektu infrastruktury usługowej - stacji pasażerskiej należy kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TematKategoriaFormatRozmiar plikuPlik do pobrania
Regulamin dostępu download PDF 0,3 MB Pobierz plik
Załącznik 1 - Wykaz stacji download PDF 0,9 MB Pobierz plik
Załącznik do Wniosku download PDF 0,86 MB Pobierz plik
Załącznik 2 - Wzór wniosku o dostep download PDF 0.51 MB Pobierz plik
Załącznik 2 - Wzór wniosku o dostęp download XLSX 0.91 MB Pobierz plik
Załącznik 3 - Dane kontaktowe download PDF 0,93 MB Pobierz plik
Załącznik 4 - Cennik download PDF 0,42 MB Pobierz plik
Załącznik 5 - Charakterystyka kategorii stacji download PDF 0,36 MB Pobierz plik
Załącznik 6 – Zakres dostępności PRM download PDF 1 MB Pobierz plik
Załącznik 7 – Zakres usług i warunków technicznych peronów download PDF 1 MB Pobierz plik

 

Regulamin dostępu przez licencjonowanych przewoźników kolejowych do obiektu infrastruktury usługowej - stacji pasażerskiej, obowiązujący od dnia 10 grudnia 2017r. do 8 grudnia 2018r. oraz od 9 grudnia 2018r. do 14 grudnia 2019 do pobrania tutaj