Zgodnie z ustawą z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 1786 z późn. zm.) Polskie Koleje Państwowe S.A. są operatorem obiektów infrastruktury usługowej – stacji pasażerskich. W myśl ustawy stacja pasażerska jest to  „obiekt infrastruktury usługowej obejmujący dworzec kolejowy wraz z infrastrukturą umożliwiającą pasażerom dostęp do peronu, pieszo lub pojazdem, z drogi publicznej lub dworca kolejowego”.

Poniżej został opublikowany Regulamin dostępu przez licencjonowanych przewoźników kolejowych do obiektu infrastruktury usługowej - stacji pasażerskiej, obowiązujący od dnia 10 grudnia 2023 r.

Wnioski o dostęp do obiektu infrastruktury usługowej – stacji pasażerskiej należy kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

TematKategoriaFormatPlik do pobrania
Regulamin dostępu download PDF Pobierz plik
Załącznik 1 - Wykaz stacji download PDF Pobierz plik
Załącznik do Wniosku download PDF Pobierz plik
Załącznik 2 - Wzór wniosku o dostep download PDF Pobierz plik
Załącznik 2 - Wzór wniosku o dostęp download XLSX Pobierz plik
Załącznik 3 - Dane kontaktowe download PDF Pobierz plik
Załącznik 4 - Cennik download PDF Pobierz plik
Załącznik 5 - Charakterystyka kategorii stacji download PDF Pobierz plik
Załącznik 6 – Zakres dostępności PRM download PDF Pobierz plik
Załącznik 7 – Zakres usług i warunków technicznych peronów download PDF Pobierz plik

 

Regulaminy dostępu przez licencjonowanych przewoźników kolejowych do obiektu infrastruktury usługowej - stacji pasażerskiej, obowiązujące od dnia 10 grudnia 2017 r. do 09 grudnia 2023 r. do pobrania tutaj