Twórca i komendant główny Batalionów Chłopskich, organizator chłopskiego ruchu oporu na Kielecczyźnie, oficer Armii Krajowej, po wojnie represjonowany przez władze komunistyczne, oraz kawaler Orderu Orła Białego – Franciszek Kamiński – został patronem dworca kolejowego Kielce Główne.
W ramach programu Dworce Przyjazne Pasażerom na stacji Opoczno Południe powstanie nowoczesny dworzec kolejowy. Polskie Koleje Państwowe ogłosiły właśnie przetarg na wybór wykonawcy prac projektowych oraz robót budowlanych budowy nowego dworca.
XIX-wieczny dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przejdzie kompleksową przebudowę uwzględniającą jego zabytkowy charakter w ramach nowego programu „Dworce Przyjazne Pasażerom”. Trwają już prace projektowe, a dziś – 20 kwietnia br. – Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski porozumienie określające zasady współpracy przy realizacji inwestycji oraz przyszłym zagospodarowaniu obiektu. Zmodernizowany dworzec ma zostać udostępniony podróżnym na początku 2029 roku.
16 kwietnia br. Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowanie przebudowy czterech dworców kolejowych na Pomorzu: Koszalin, Słupsk, Gdynia Chylonia i Stargard. Łączna wartość dofinansowania do tych inwestycji dworcowych to ponad 145 mln zł netto przyznanych w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, z czego 85% stanowią środki unijne, a 15% to współfinansowanie krajowe.