Zyskaj tytuł Pracodawcy Przyjaznego Kobietom!

Masz wspaniały zespół, a Twoje przedsiębiorstwo wyróżnia się na tle innych pod względem równości i wsparcia dla kobiet? To jest konkurs dla Ciebie!

Zapraszamy do udziału w konkursie na Najlepszego Pracodawcę Przyjaznego Kobietom!

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Promocja firmy jako lidera w równości i wsparciu dla kobiet w miejscu pracy,
  • Podkreślenie unikalnych programów i inicjatyw wspierających rozwój kobiet,
  • Możliwość wymiany najlepszych praktyk z innymi firmami.

Dołącz do grona firm, które aktywnie promują równouprawnienie i oferują wsparcie kobietom w ich ścieżkach zawodowych. Badając strategie, polityki i programy wspierające kobiet w miejscu pracy, chcemy wyłonić najlepszego pracodawcę, który inspiruje innych do podobnych działań.

Nie przegap szansy na promocję Twojej firmy jako wzorowego pracodawcy wspierającego kobiety.

Termin zgłoszeń: 23 października 2023 roku.

Dziękujemy wszystkim za udział w 1 edycji konkursu Firma przyjazna kobietom. Laureatom konkursu jeszcze raz gratulujemy i życzymy samych sukcesów zawodowych!

W konkursie, którego finał odbył się w trakcie Święta Kolejarza w Teatrze Wielkim w Warszawie nagrodzeni zostali:

  • Pierwsze miejsce: PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście,
  • Drugie miejsce: PKP Intercity,
  • Trzecie miejsce: PGE Energetyka Kolejowa.

Komisja konkursowa

Profesor w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracuje w Katedrze Zarządzania Międzynarodowego. Prowadzi badania dotyczące kobiet na rynku pracy, w zarządzaniu i biznesie. Wykłada zagadnienia związane z równością i różnorodnością w miejscu pracy. Jedna z założycielek Międzynarodowego Forum Kobiet - stowarzyszenia właścicielek i menedżerek firm; jego prezeska w latach 1993-2006 (obecnie członkini zarządu). Redaguje czasopismo „Kobieta i Biznes” ukazujące się od 1993 r. W latach 2004-2008 kierowała zespołem powołanym do opracowania wskaźnika równego traktowania kobiet i mężczyzn w miejscu pracy (Gender Index), a w latach 2011-2012 – badaniami w administracji rządowej na temat różnorodności (Diversity Index). Była konsultantką dwóch edycji „Barometru różnorodności” realizowanych przez Konfederację Lewiatan w latach 2013-2014. Autorka książki Kobiecy styl zarządzania (2009).
Ewa Lisowska
Naczelnik Wydziału Szkoleń i Rozwoju Pracowników w PKP S.A., inicjatorka konkursu w branży kolejowej na najlepszego pracodawcę dla kobiet. Wykwalifikowana specjalistka ds. zasobów ludzkich z ponad 14-letnim doświadczeniem w sektorze polskiej kolei, promująca równość i różnorodność w całym spektrum działań. Ponad 7 lat na stanowisku Kierownika Działu Rekrutacji, Szkoleń i Rozwoju Pracowników. Obecnie kieruje projektem mającym na celu zwiększenie celów w zakresie równości płci.
Magdalena Kaczmarska
Doświadczony dyrektor projektu, od 25 lat pełni funkcję dyrektora projektu Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, największych i najbardziej prestiżowych w Polsce oraz drugich w Europie targów branży transportu szynowego. Zaangażowana w organizację i promowanie wydarzenia na rynku polskim i europejskim, w którym w ostatniej edycji uczestniczyło 617 wystawców z 30 krajów. Dba o bogaty program merytoryczny towarzyszący ekspozycji wystawienniczej a swoim zaangażowaniem sprawiła, że wydarzenie w edycji 2023 odwiedziło 23 214 osób z 54 krajów.
Dorota Daszkowska-Kosewska

Pliki do pobrania