Krótsze podróże na wielu trasach i więcej połączeń między dużymi miastami, coraz więcej nowoczesnego taboru na torach, wzrost liczby miast i miejscowości z dostępem do kolei - to część nowości, na jakie mogą liczyć pasażerowie w nowym rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę 13 grudnia 2020 roku.

Nawiązujące do historycznych stylizowane na secesję witraże już niebawem powrócą na olbrzymie półrozety w elewacji frontowej i peronowej dworca Gdańsk Główny, a także w sześć miejsc znajdujących po bokach holu głównego.

Komisja Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego przyjęła porozumienie w sprawie zmiany Rozporządzenia (WE) 1371/2007 – kluczowego dokumentu określającego prawa  i obowiązki pasażerów kolei w Unii Europejskiej. Dzięki zaangażowaniu Przedstawicielstwa PKP w Brukseli udało się wypracować rozwiązania korzystne z punktu widzenia utrzymania konkurencyjności kolei względem innych gałęzi transportu, a osiągnięty kompromis pozwoli chronić interesy całego sektora kolejowego w UE.