Zgodnie z Regulaminem ZFŚS obowiązującym w PKP S.A. emeryci oraz renciści objęci opieką socjalną w PKP S.A. mogą wnioskować o świadczenia socjalne z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Aby skorzystać z Funduszu emeryt lub rencista musi posiadać opiekę socjalną w PKP S.A.

W celu weryfikacji uprawnień należy złożyć do PKP S.A. poprzez formularz kontaktowy lub pocztą tradycyjną następujące dokumenty:

  • podanie o objęcie opieką socjalną przez PKP S.A,
  • kopię świadectwa pracy z ostatniego miejsca zatrudnienia,
  • kopię pierwszej decyzji o przyznaniu emerytury,
  • wypełnić FORMULARZ AKTUALIZACJI DANYCH (Formularz do pobrania)

Przyznawanie świadczeń socjalnych oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej. Świadczenia z Funduszu przyznawane są w zależności od stanu jego środków.
Wykaz adresów do korespondencji do pobrania.

Wykaz numerów telefonów do pobrania.

Adres e-mail do kontaktu w sprawach socjalnych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Emeryt/ rencista PKP S.A. może ubiegać się o następujące świadczenia:


Emeryt i rencista może ubiegać się o dofinansowanie w danym roku kalendarzowym tylko do jednego spośród świadczeń, o których mowa w pkt. 3 i pkt. 4.

Emeryt i rencista ubiegający się o dofinansowanie świadczeń z Funduszu winien złożyć niezbędne dokumenty umożliwiające wypłatę świadczenia najpóźniej w ciągu 60 dni po jego zakończeniu.

Dofinansowanie wypoczynku emeryta/ rencisty oraz wypoczynku dziecka

Dofinansowanie do zajęć sportowo-rekreacyjnych i biletów wstępu na imprezy okolicznościowe, artystyczne, kulturalne i rozrywkowe

Świadczenie świąteczne

Pomoc finansowa