Po ponad 30 latach przerwy pociągi pasażerskie wróciły do Łomży, a Polskie Koleje Państwowe S.A. planują budowę nowego dworca kolejowego, który będzie częścią zmodernizowanej właśnie stacji.
8 czerwca br. spółka PKP ogłosiła przetarg na wykonanie projektu oraz wybudowanie zupełnie nowego obiektu do obsługi podróżnych.
Pociąg skażony niebezpieczną substancją, obezwładnienie napastnika grożącego pasażerom i zabezpieczenie przez służby podejrzanego pakunku na dworcu – wszystko to odbyło się w ramach ćwiczeń, przeprowadzonych przez służby w ramach akcji „Dworzec 2026”. Organizatorami ćwiczeń, we współpracy z PKP S.A., były Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie oraz Komenda Miejska PSP w Gliwicach.
Kolejarze ponownie angażują się w pomoc potrzebującym.
Po sukcesie ubiegłorocznej akcji honorowego krwiodawstwa, dzięki której udało się zebrać 56 litrów krwi, kolejarze ponownie zachęcają do wspólnego pomagania pacjentom wymagającym leczenia krwią lub jej składnikami. W wyjątkowym czasie, Roku Polskiej Kolei oraz 100-lecia Polskich Kolei Państwowych, rusza kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji „Kolej na Ciebie – podaruj krew!”
9-10 czerwca br. odbyła się zorganizowana przez Polskę Izbę Kolei i Fundację Grupy PKP I konferencja „Marka w ruchu – marketing w transporcie szynowym”. Patronem wydarzenia zostały Polskie Koleje Państwowe S.A.